Podle mluvčího radnice Luboše Dvořáka se dá předpokládat, že centrem projde několik stovek klientů denně. „Otevřeno by mohlo být v polovině února a sloužit veřejnosti bude až do června. Umístěno bude na hrací ploše, ale nejdříve musí TZMT rozpustit ledovou plochu a připravit povrch pro jeho zbudování,“ uvedl. Zimní stadion má pro vytvoření vakcinačního centra řadu benefitů. „Vysokokapacitní parkoviště, krátkou docházkovou vzdálenost do haly, dostatek místa na hrací ploše, zázemí, bezbariérovost, vysoké stropy,“ upřesnil výhody tiskový mluvčí.

Vakcinační centrum vznikne v Táboře na zimním stadionu.Zdroj: Archiv Deníku

Vakcinační centrum vznikne v Táboře na zimním stadionu. Foto: Archiv Deníku

Lidé do stadionu vstoupí vchodem z ulice Václava Soumara, budou se orientovat podle navigačního systému a zhruba po 30 minutách halu opustí protilehlým vchodem směrem na parkoviště. Uvnitř bude vytvořena teplota 20 °C. „Do doby, než se postaví vysokoprůtokové vakcinační centrum, zvládne táborská nemocnice očkování ve svém areálu. Jako nejvhodnější prostor ředitelství určilo přízemí nového a dosud nevyužívaného pavilonu psychiatrie,“ sdělil Luboš Dvořák.

Spolupráci při koordinaci budoucího vakcinačního centra na zimním stadionu přislíbily Hasičský záchranný sbor, Policie ČR, Městská policie Tábor. Město Tábor nemocnici poskytne své zaměstnance jako administrativní pracovníky centra.

Podle starosty Štěpána Pavlíka hodlá město Tábor ve spolupráci s okolními městy a obcemi a dopravní společností Comett Plus organizovat hromadný svoz do vakcinačního centra zejména pro seniory, kteří se nebudou mít na očkování jak dopravit. Velkou iniciativu při tvorbě vakcinačních center vyvíjí Jihočeský kraj v čele s hejtmanem Martinem Kubou. Vakcinační centra dostala i vlastní logo, pod kterým bude kraj vydávat i stejnojmenné noviny OČKO centrum.