Jak upřesňuje tiskový mluvčí Městské policie Tábor Pavel Šimek, uzávěra jordánské hráze platí od 12. dubna tohoto roku. „Mohou tudy v obou směrech projíždět pouze vozidla označená jako vozidla stavby, dále všechny autobusy, vozidla integrovaného záchranného systému a správy a údržby silnic,“ dodává do výčtu povolených aut.

Dlouhodobé uzavírky na Táborsku.
Obrazem: Uzavírky na Táborsku přehledně. S Deníkem vás nic nepřekvapí

Úsek je v obou směrech označen dopravní značkou zákaz vjezdu v obou směrech s dodatkovou tabulkou uvádějící výjimky. Porušení této značky je dle Šimka dopravním přestupkem, za který lze uložit pokutu příkazem na místě ve výši až dva tisíce korun.

Každodenní kontroly

Na dodržování pravidelně dohlíží právě strážníci. „Hlídky městské policie zde provádějí kontroly prakticky denně,“ upozorňuje s tím, že od počátku uzávěry do úterý 8. srpna strážníci řešili celkem 428 přestupků, z toho jeden předali ke správnímu řízení, ostatní projednali na místě.

Uzavírka jordánské hráze v Táboře komplikuje život řidičům. Trvat má až do listopadu.
Nejen zavřená hráz Jordánu. Řidiče na Táborsku čekají další omezení

„Výše pokut se ve valné většině pohybuje v horní polovině sazby. Měli jsme i jednoho nepoučitelného řidiče - recidivistu, který za průjezd přes hráz dvakrát dostal pokutu,“ zmiňuje mluvčí městské policie.

Zkracování cesty se také nevyplatí

Další neřestí Táboráků je průjezd Jordánskou ulicí. „Zde řešíme nerespektování značky průjezd zakázán. Celkem šlo o 59 přestupků, z toho tři jsme předali do správního řízení, zbytek projednali na místě,“ shrnuje.

V téže ulici motoristé často porušují zákaz vjezdu všech vozidel do jednosměrné ulice. Podle Šimka zde strážníci od doby naistalování přenosné dopravní značky zaznamenali a vyřešili na místě 20 přestupků.

Lávka u jordánské hráze v Táboře jde pomalu k zemi.
OBRAZEM: Lávka u jordánské hráze v Táboře jde pomalu k zemi

„Porušení těchto značek je opět dopravním přestupkem, za který lze uložit pokutu do dvou tisíc korun. I zde se pokuty pohybují spíše v horní polovině sazby, a to ve výši tisíc až dva tisíce. Dle našich poznatků se situace v Jordánské ulici výrazně zklidnila. V kontrolách ale budeme pokračovat i nadále,“ uzavírá Pavel Šimek.