Aktivitu po přestěhování aplikoval i v Sezimově Ústí a v pátek večer na náměstí T. Bati při prvním rozsvícení vánočně vyzdobeného města se předvedli divákům. Od nich sklidili zasloužený potlesk.

Trénovat začali v říjnu a jak uvedla šéfka městské kultury Romana Krůčková, hned na první zkoušku dorazilo čtyřicet pěveckých nadšenců. Přijeli z Tábora, Plané nad Lužnicí a dokonce i z Prahy. Někdo se sice může pozastavovat, proč o adventu zpívali gospely, ale kdo byl v pátek na místě, poznal, že vánoční atmosféře neubraly. Vždyť gospel je křesťanská píseň.

V 17 hodin starosta Martin Doležal odpočítal start a děti vypustily stovky žlutých balonků s přáními pro Ježíška. Zároveň se poprvé rozzářil vánoční strom, který roste v parku.

Kdo by si chtěl gospely poslechnout ještě jednou, musí dorazit do Plané nad Lužnicí. Ve 14 hodin tam u radnice začíná adventní program s jarmarkem, zpíváním a rozsvícením stromů. Spolu s koledami zazní i gospely.

V pátek rozsvítil vánoční výzdobu také Tábor, jiná města čekají přímo na první adventní neděli. Například Behyně - adventní trh s programem se na náměstí koná v neděli od 15 hodin. Také tady andělé od dětí vyberou jejich přáníčka a doručí je Ježíškovi.