Na staveniště se v pátek přišel podívat starosta Třeboně Jan Váňa (ODS). Na místě jsou vidět výkopy pro budoucí bazény a jeřáb. Pracovníci Metrostavu mají napilno. Kvůli mrazům nabrali zhruba měsíční zpoždění. Starosta ale doufá, že firma v průběhu jarních a letních měsíců skluz dožene. „Věřím, že se to firmě podaří dohnat tak, aby stihla termín otevření celého komplexu,“ řekl. „V okamžiku kdy budou výkopy hotové, tak se začnou navážet nerezové plechy a budou se montovat bazény,“ přiblížil postup prací.

Návštěvníci by vodní radovánky mohli vyzkoušet už v létě. V areálu si zaplave veřejnost i lázeňští hosté. Maminky se mohou těšit na bazén pro děti a odpočinkovou zónu. Relaxační bazén bude rozdělený na dvě části, jedna bude mít teplotu vody 30 °C, druhá zhruba 35 stupňů. Areál počítá i s vířivkou a kondičním bazénem.

Venkovní wellnesscentrum budují vítězové veřejné zakázky – firmy Sdružení Metrostav, a.s., a Památky Tábor, s.ro. Jak uvedla již dříve mluvčí třeboňských slatinných lázní Martina Herchová, jde o rozšíření wellnesscentra Aqua viva. Stavba má plynule navazovat na stávající objekty. „Bazény jsou navrženy s různou teplotou a hloubkou vody. Dále jsou součástí areálu odpočinkové zóny s lázeňským charakterem, rodičovská klidová zóna, hřiště na pétanque, kolonáda, provozní objekt a vstupní objekt,“ ujasnila mluvčí. Areál o rozloze zhruba 8 300 m² bude rozdělen do několika zón. Vodní plochy jsou projektovány na více než 800 m². Areál vzniká na stávající travnaté ploše mezi krytým bazénem, ulicí Lázeňská, oplocením stávajícího parkoviště a pěší komunikací.