Dříve byla schopná spálit i čaj, příští týden uvaří v Prostřeno. „Chtěla jsem oživit stereotyp a dokázat si, že na to mám,” vysvětluje Marie Vacková (22) z Jistebnice svou účast v pořadu Prostřeno. Na obrazovce se objeví již v pondělí.

Marie ale své konkurenty nepozvala do jistebnické kuchyně, nýbrž do do pronajatého bytu v Českých Budějovicích, kde pracuje.

Právě kolegové z práce jí přesvědčili, aby se do pořadu přihlásila. „Čas od času pro ně totiž pořádám malé hostiny a právě na nich jsem si vyzkoušela i své soutěžní menu,” říká Marie. Jako předkrm bude podávat toastové minirolády, poté vepřový a kuřecí špíz s opečenými brambory a česnekovým dresinkem a jako dezert naservíruje chladivé pohlazení ve skle. „To je takové nepravé tiramisu s ovocem. Jídelní lístek jsem ale ještě měnila každý den celý týden před natáčením,” směje se. Inspiruje se hlavně na internetu.Ve své kuchyni prý zvládne skoro všechno. Zatím si netroufla jen na svíčkovou.

Nervozitu při natáčení nepocítila, spadla z ní během několika minut. „Měla jsem dojem, že se nic neděje a já jsem na večeři s přáteli,” líčí své dojmy.

Náročné bylo natáčení spíše časově. „V práci jsem si nakonec musela vzít volno na celý týden, jelikož se natáčelo každý den v jinou dobu.”

Teď, těsně před vysíláním má ale trochu obavy. „Mám sevřený žaludek. Přece jenom nevím, jak bude výsledek vypadat, z celého týdne natáčení je nakonec pár minut.” Se svým výkonem totiž není stoprocentně spokojená. „Byl tak devadesátiprocentní. Něco jsem opomněla, příště by se to už nestalo. Jinak jsem byla spokojená,” hodnotí svůj výkon v kuchyni před kamerou.

Zaskočená rodina

Nervózní je teď určitě i její rodina a přátelé. „Naši byli celkem zaskočeni, když jsem se přihlásila. Stále se mě ptali „proboha proč?” Ale nakonec jim došlo, že to není legrace, ale realita, a začali se s tím smiřovat. Nejhůř to nesla mamka. Tvrdila, že nejsem tak dobrá kuchařka a nemám až tak co ukázat. Tak doufám, že jsem ti dokázala opak, mami,” směje se Marie, která začala vařit v 19 letech, dříve prý byla schopná spálit i čaj.

Nakonec to ale byla hlavně maminka, kdo jí radil a pomáhal. „Měla hlavně strach, aby nikde neměla nepořádek. Teď před vysíláním má trošku stav mrtvice, ale myslím si, že se těší, jen to nechce říct.”

Marii se nakonec všechna očekávání splnila.

„Věřila jsem, že to bude legrace a nezapomenutelný zážitek,” shrnuje. Nestěžuje si ani na své kolegy a konkurenty v jednom.

„Byli jsem věkově různorodí, ale i tak nám to klapalo a dodnes jsme někteří v kontaktu,” prozrazuje a přidává pochvalu i štábu.

„Nenutili nás k tomu, abychom se pomlouvali, ale samozřejmě chtěli získat co nejvíc našich pocitů z ostatních.”