Předchozí
1 z 7
Další

Kočky k adopci.Kočky k adopci.Zdroj: Radek Havlíček

Jak informuje Zdenka Fürst z táborského útulku, situace je stále stejná. „Máme hodně koťat, hodně pejsků, kteří těžce hledají domovy a stále žádosti o příjem dalších a dalších,“ popisuje.

„Stejně tak se nás drží přání, aby si lidé pečlivě zvážili, než si pořídí zvířecího člena rodiny a aby kastrovali své kočky,“ upozorňuje na nešvary chovatelů.

Aktuálně se podle Zdenky Fürst v táborském útulku starají o šest pejsků, kteří čekají na nový domov. „Kočiček máme patnáct a zájemci se o nich hodně dozvědí na našem webu,“ dodává.

Útulek Tábor pro psy a kočky v ulici Na Vápenné strouze je otevřen ve všední dny od 11 do 16 hodin, o víkendu a ve svátek potom od 11 do 15 hodin. Vážní zájemci o adopci mohou psát na email: utulek@tstabor.cz. 

Více informací najdete na www.utulektabor.cz

Anakin – štěně v těle obra

Anakin – štěně v těle obra.Anakin – štěně v těle obra.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 15. května 2023)

Anakin je asi roční kříženec německého ovčáka, zvídavý, milý, přátelský, energický a na duchu silný. Potřebuje po boku jen člověka, který mu nabídne partnerství, zázemí, lásku a zároveň bude chtít využít jeho potenciál. Je to pes mnoha tváří a záleží hlavně na tom, kdo se dívá. Má před sebou celý život a má rozměrný potenciál. Hledá rodinu, která zvládne silnou osobnost. Je připraven k výcviku, bude výborný hlídač, potřebuje dostatek pohybu a zábavy.

Rex – učenlivý a veselý mazel

Rex – učenlivý a veselý mazel.Rex – učenlivý a veselý mazel.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 28. února 2023)

Sedmiletý německý ovčák Rex je úžasný, milý a mazlivý pes. Jako správný pracant dokáže odehnat zloděje za plotem. Miluje lidskou přítomnost a mazlení je jeho specializace. Je to pes, který dobře vyhodnocuje situace. Venku chodí na vodítku hezky a klidně, je vidět, že se jedná o velmi inteligentního a učenlivého psa. Hodí se do bytu i do domu se zahradou, aktuálně je zvyklý na život venku. Mohl by být i fajn kámošem do rodiny, kde už je nějaká ta psí slečna. Noví páníčci nemusí být extra zkušení kynologové.

Máta – svěží jezevčičí holčička

Máta – svěží jezevčičí holčička.Máta – svěží jezevčičí holčička.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 6. července 2023)

Máta je asi roční velmi chytrá jezevčičí holčička. Rychle se učí, rychle chápe, moc ráda spolupracuje. Miluje kontakt s člověkem. Zvládá cestovat v bezpečné přepravce a při citlivém ošetřování není nic problém. Fenka se delší čas bezprizorně pohybovala v nedaleké obci společně s dalším pejskem, který již našel domov. Oba byli zpočátku plaší, neměli sociální návyky. Hodí se do bytu i do domku se zahradou, je čistotná. Hledá aktivní rodinu, kde bude nejen plnohodnotným členem, ale i kde bude mít nový páníček čas a chuť ji dále socializovat, její domov by měl být bez malých dětí a velkého ruchu.

Sydney – australský elegán

Sydney – australský elegán.Sydney – australský elegán.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 23. června 2023)

Sydney je asi roční australský honácký pes. Učenlivý, pracovitý, snaživý a překrásný. Na vodítku chodí krásně, netahá, za den pochopil povel sedni, lehni a velmi hezky přiběhne na zavolání. Miluje spolupráci s člověkem a dobře komunikuje. Minulost na něm ale nechala šrámy: Nevěří cizím lidem, obzvláště mužům, a bojí se toho, že mu člověk způsobí bolest. V rukou zkušeného člověka, který s ním bude pracovat, dopřeje mu trpělivost, doladí výcvik, se může stát úžasným honákem. Pozitivní výcvik je nezbytností, stejně tak jako vymezené hranice, rutina a vyrovnaný majitel. Hodí se do rodiny bez dětí, co chápe plemeno a pochopí i jeho minulost. Může žít v domě i bytě, jedná se o kontaktní plemeno a potřebuje být hodně času se svým pánem. Sydney bude svého člověka doprovázet rád kamkoliv, do lesa, k vodě, na cvičák i do práce.

Beowulf – epický medvídek

Beowulf – epický medvídek.Beowulf – epický medvídek.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 6. června 2023)

Zvučné jméno Beowulf označuje ve staroanglické poezii medvěda, alias vlka včel. Což je jméno až příznačně padnoucí pro sedmiletého medvídkovitého vlčího špice. Beo je úžasný, mazlivý, přirozený a v dobrém slova smyslu primitivní. Má v sobě divokou šelmu a jako většina podobných naturálních psů není tolik přetvořený k obrazu člověka. Je to pes, u kterého musí nový majitel počítat s tím, že v hebkém kožíšku je prostě zvíře, vábivě divoké, které nikdy neztratí samo sebe. Proto je k němu nutné i tak přistupovat, bez nátlaku a hrubosti. Pro svou povahu se hodí spíše k rodinnému domu. Má moc rád procházky, nehodí se do rodiny s dětmi a ani mezi jiná zvířata. Pravidelná péče o srst je u něj nezbytností.

Luther – rozervaný detektiv

Luther – rozervaný detektiv.Luther – rozervaný detektiv.Zdroj: Radek Havlíček

(v útulku od 18. července 2023)

Představujeme vnitřně rozervaného hrdinu, sedmiletého křížence německého ovčáka, který se musí vypořádat s vnitřními démony. Je to pes, který práci obětoval vše, a ona se mu odvděčila peklem. Možná byl detektivem, hlídal vrakoviště nebo jen někde sloužil jako živý alarm, ale vztah k člověku si za svůj život nevytvořil příliš dobrý. Pozornost člověka je pro něj těžká, spolupráci se teprve učí a ve většině případů od nás lidí čeká něco zlého, ošklivého, bolestivého. Je to sympatický pes, krásný, snaživý, byť bolavý. Výborně reaguje na konejšivé signály a hodně dopředu varuje, že situaci nezvládá. Učí se základní manipulaci, postrojování, povelům a chůzi na vodítku. Venku je relativně nenáročný a stejně tak bude i doma. Procházky si zamiloval a rád objevuje svět. Toužil by poznat jezera, lesy, hory, pole, ale spokojí se i s tím, že bude mít zahradu či procházky a člověka, který mu nebude ubližovat. Luther je pes čistotný, hodí se pro jednoho, dva zkušené majitele, žádné děti. Možná by mu mohla být fajn parťačkou velká, klidná fena, ale malé uštěkané psíky v lásce nemá. (Zdroj: Útulek Tábor pro psy a kočky, redakčně kráceno)