Patřili mezi ně egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, geolog a klimatolog Václav Cílek, historik Martin Kovář, vojenský specialista a analytik Jiří Šedivý a řada dalších. V pátek navázal studentský panel, již veřejnosti nepřístupný. Na něm vystoupili například politický geograf Michael Romancov, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, senátor Jiří Drahoš či šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

„Loni jsme se o budoucnosti jen bavili, letos ji žijeme. Snažíme se ji předvídat a připravit na ni jak sebe, tak i veřejnost a stát,“ uvedl iniciátor konference Jiří Návara.

O čem se během hlavního panelu debatovalo, si můžete udělat představu z přiložené fotogalerie. Z konference byl stejně jako loni pořizován videozáznam, který posléze pořadatelé zveřejní na webu

Konferenci inicioval bývalý táborský místostarosta Jiří Návara, koná se pod záštitou starosty Štěpána Pavlíka, hejtmana Martina Kuby, poslance Pavla Klímy a náměstka hejtmana Pavla Hrocha. Kromě kraje a města konferenci organizují Gymnázium Pierra de Coubertina, Divadlo Oskara Nedbala a Jiří Návara.

„Nabízíme všem informace. Ty, které dnes žijeme, jsou podstatné a naznačujeme, kam se s největší pravděpodobností posunou v nejbližším období. Kdo má informace, má šanci na spokojenější, úspěšnější žití a zajištěnější rodinu,“ uvedl Jiří Návara.