Rychle a nahlas. To je festiválek, který v sobotu 8. října rozduní táborský klub Bardo. Představí se na něm sedm účinkujících tuzemských i vzácných hostů z Rumunska. Čekejte hardcore punk crustový nářez od začátku až do konce. Start akce je v 19 hodin.

„Jako první zahraje nová kapela z Milevska Kraost, kteří hrají hardcore punk trash s pořádně ostrým ženským zpěvem. Mají za sebou již několik koncertů, ale v Táboře to bude premiéra. Tohle nepropásněte začínají již po sedmé hodině,“ zve pořadatel Radim Oliva. Kapela nahrála několik songů ve studiu a jsou k poslechu zde http://kraost.bandcamp.com.

Jako druzí se přestaví domácí Resort, kteří mixují crust a grindcore. Jejich starší tvorbu můžete poslechnout zde http://bandzone.cz/resort. I zde neuniknete novince, skupina poprvé vystoupí v nové sestavě se zpěvačkou.

Dále se představí dvě kapely z rumunského Brašova. Coins as portraits hrají nekompromisní grindcore metal a na tour vyrážejí s novým albem Form and structure. Storm and fracture, které bude určitě k dostání na koncertě. Druhou kapelou z Rumunska jsou I stared in to the forest, kteří valí uřvaný screamo hc punk. Dále budou pokračovat pražsko-kladenští Jonestown, kteří měli v Táboře hrát již v lednu. Nakonec se představí táborskému publiku až tuto sobotu. Čekejte rychlý crust punk a něco z jejich tvorby je k nalezení zde http://jonestowncrust.blogspot.com/search/label/NOISE.

Následně přijde řada na kapelu Gride. V Táboře vystoupí po dlouhé odmlce a čeká vás nekompromisní hardcore palba. Jen letos stihli vydat novou desku Záškuby chaosu, která sklízí úspěchy, oslavit 15 let existence, evropské turné a navíc minulý rok turné po Americe.

Nakonec si konečně budete moct oddechnout. Na úplný závěr uvidíte Taviho z rumunského Temešváru, kterého můžete znát mimo jiné z asi nejaktivnější punk kapely z Rumunska Pavilionul32. Pamětníci si pamatují koncert z roku 2006 v Orionu. Teď ale spustí svoji one man performance - projekt El Cabrete s videoprojekcí. Nechte se překvapit nebo mrkněte sem elcabraret.wordpress.com.

Vstupné na akci je 100 korun a další info a časový rozpis najdete zde: http://www.facebook.com/event.php?eid=150375941707169 nebo http://bandzone.cz/fan/radimmm

David Peltán