Kavárny Obývák, Cofee und Tee, cukrárna Budík a další místa Starého Města provoněla čokoláda a marcipán v různých podobách. V obřím rozměru se však celý víkend mlsá v hotelu Palcát, kde festival končí v 18 hodin. Jen za sobotu přišly ochutnávat přes dva tisíce lidí.

Třetí ročník pro své návštěvníky připravil i řadu novinek, například v hotelu zabral daleko větší prostor, což vyhovuje dětem, které dostaly horní patro. „Také tu máme více stánků s různými produkty z čokolády, například čokoládová mýdla . Oproti loňsku máme více stanovišť, kde nám vaří kuchaři a pozvali jsme také hosty. Novinkou je, že vstupenka na festival platí i do našeho muzea a zároveň je možné degustovat asi v pěti kavárnách na Starém Městě," uvedla k letošním novinkám manažerka muzea Lenka Želivská.  V Táboře se představuje celkem 18 vystavovatelů.

Velkou pozornost v programu budily módní přehlídky, na nichž se autorky prezentovaly čokoládovými šaty i doplňky jako například klobouky a kabelkami. Sledované byly i výstupy kuchařů a cukrářů, kteří přímo v hlavním sále kouzlili různé pochoutky. Svým vyprávěním zaujali herci Nela Boudová a Miroslav Šimůnek, ten na sebe prozradil, že je velký milovník čokolády.

Podobně se k nim řadí i Monika Kadlecová, jež s rodinou do Tábora přijela z Benešova. „Loni nám o festivalu řekli známí, tak jsme letos vyrazili s nimi a nelitujeme. Všechno je tu výborný, až mám obavu, aby dětem nebylo z takového mlsání špatně, ale není možné je udržet. Sama si taky výjimečně dopřávám, čokoládu mám moc ráda, a proto se jí běžně raději vyhýbám, ale když jsme tady, tak si ji neodpustím. Moc se mi líbila přehlídka, obdivuju práci tvůrců, ale i pořadatelů celého festivalu, jsem ráda, že jsme přijeli," nešetřila v sobotu chválou Monika Kadlecová.

Ještě v neděli návštěvníci módní přehlídku uvidí, a to ve 13.40, v 16 a 17.30 hodin. Opět se také živě vaří a soutěží a dozvíte se i něco o pozitivním vlivu čokolády na pleť. Jak naznačila Lenka Želivská, i pro příští roky chtějí festival posunout zase o krok dál. Jejich snem je dostat ho pod širé nebe.

„Dělat festival venku jsme od začátku chtěli, ale to je otázka třeba deseti let. Vyhovovalo by počasí, jaké je právě letos. Příští týden se na takový jedeme podívat do Itálie, kde se koná největší festival čokolády v Evropě, který navštíví až půl milionu lidí," naznačila jejich směr.

Z kuchně na pódium

Jednou z autorek obdivovaných módních doplňků je šestadvacetiletá vystudovaná ekoložka Markéta Němečková z Tábora, která vyrobila čokoládové šaty a pánské klobouky s motivy zvířat.

close Markéta Němečková, první zleva. info Zdroj: David Peltán zoom_in Proč tvoříte zrovna z čokolády a ne z látek? Jak to u vás začalo?
Klasicky dorty, kdy jsem je začala potahovat marcipánem. Pak jsem se šla podívat do muzea čokolády a řekla si, že bych v něm taky chtěla mít svůj exponát. Kontaktovala jsem majitelku, a protože té se moje práce zalíbila, tak pro ně sem tam něco udělám. Loni první klobouk.

Na festivalu jsme měla dámské šaty a pánské klobouky, které přece jen nejsou tak kreativní jako dámské. Není vám líto, že jste dostala zadání pro pány?
Trošku, ale když vidím chlapa, představím si lva a já mám zvířata ráda. Když už jsem měla lva, pokračovala jsem ve zvířatech a udělala i agamu.

Co je na této práci pro vás nejtěžší?
Nejtěžší je potáhnout ten slaměný klobouk. Čokoládu je třeba vyválet na tenký plátek, přenést ho na klobouk a pěkně vyhladit. Když uděláte moc tenký, tak se pochopitelně trhá a začínáte znovu.

To všechno vzniká ve vaší běžné kuchyni?
Ano, v mojí maličké kuchyni (smích). Vypadá to u nás hrozně, přítel už se těší až bude po festivalu a bude u nás zase klid, protože výroba mi zabrala několik dnů a do toho se mi ještě motá dítě. 

Mlsáte u toho?
Mlsám, ale jenom malinko. Jsem ráda, že netvořím denně, to bych asi vypadala…

Máte v tomto směru nějaké další plány?
Dortům bych se chtěla věnovat o něco víc, ale pořád v rovině zábavy, sem tam nějakou zajímavou větší akci, ne každý den jako svou práci.