Dnes začíná rekonstrukce lávky nad nákladovým nádražím v Českých Budějovicích. Omezení na cestě do centra krajského města tak čeká stovky obyvatel čtvrti Suché Vrbné, kteří lávku využívají jako zkratku. Přemostění zůstane uzavřeno až do 21. srpna, práce za více než čtyři miliony korun si vyžádají i výluky provozu na trati pod lávkou.
Během tohoto týdne by mělo začít kácení ve Štěpánčině parku v Prachaticích. Firmu, která vyhrála výběrové řízení na pokácení zbylých devíti stromů, vedení prachatické radnice zveřejní dnes. První strom, který nejvíc ohrožoval kolemjdoucí, už porazili hasiči v pátek dopoledne.

V úterý od 8 hodin se uskuteční setkání zástupců obcí lokality Čihadlo na Jindřichohradecku s ministrem životního prostředí. Cílem jednání je záležitost geologického průzkumu skalního masivu, zda je vhodný pro vybudování hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Dotčené obce se brání již samotnému průzkumu, na základě jehož výsledků se bude posuzovat vhodnost z lokality z mnoha hledisek.

Ve středu v 16.30 hodin se sejdou zastupitelé Mladé Vožice, kteří projednají petici obyvatel. Ti se bouří proti přestavbě autobusového nádraží, kvůli níž mají padnout vzrostlé stromy a snížit se počet parkovacích míst. 
Tento den budou mít jednání také veselští zastupitelé, a to od 17 hodin v kulturním domě. Kromě dalšího se zaměří na rekonstrukce a výstavby nových dětských hřišť.
Noc literatury proběhne ve středu od 19 hodin v Táboře. Čtecích míst každým rokem přibývá. Letos jich bude celkově devět. Přibyla loděnice veslařského klubu u Jordánu, vinárna U Dvou andělů nebo půda městské knihovny. 

Branný den pro děti ze základních škol v Českém Krumlově a Českých Budějovicích připravuje na čtvrtek ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice Krajské vojenské velitelství České Budějovice. Akce se koná v rámci přípravy občana k obraně státu. Branného dne se zúčastní 60 dětí s pedagogy. Pomáhat budou příslušníci aktivní zálohy a zástupci vojenských útvarů z Jihočeského kraje. Žáci budou soutěžit 
v pětičlenných družstvech, 
v nichž bude minimálně jedna dívka. Děti čekají například střelba ze vzduchovky, házení gumového granátu, práce s buzolou, lanová dráha či poskytování první pomoci, ale i ukázky bojové techniky a výcviku 
v bojovém umění MUSADO. Celý den bude ke zhlédnutí tématická výstava Ministerstva obrany ČR.

Tento týden pokračují slavnostní předávání vysvědčení, diplomů a výučních listů v koncertní síni Trojice v Písku. Ve středu 
dostanou diplomy a vysvědčení studenti VOŠ Písek, ve čtvrtek se pak budou předávat výuční listy žákům SOŠ a SOU Písek.
K deseti letům své existence připravilo Centrum sociálních služeb STROOM Dub první ročník sportovně zábavného klání Dubový pětiboj. Uskuteční se ve čtvrtek od devíti do čtrnácti hodin na fotbalovém hřišti 
v Dubu a kromě sportovních disciplín nebude chybět ani doprovodný program završený diskotékou.
Volejbalová smeč – turnaj smíšených družstev se uskuteční ve čtvrtek na letním koupališti v Radomyšli na Strakonicku. Předpokládá se účast 12 týmů ve dvou skupinách, pořadí zápasů je na začátku turnaje rozlosováno a je neměnné. Začátek je v 8 hodin.

V pátek se uskuteční večerní komentovaná prohlídka bytu básníka Adolfa Heyduka v Písku. Koná se
v netradičním čase, a to od 20.30 hodin.
V pátek od 16 hod. začne na Žižkově náměstí v Táboře Mistrovství České republiky v lehké atletice atraktivním závodem ve vrhu koulí přímo v historickém jádru města. V 18 hod. následuje obří projekce fotbalového zápasu ČR – Chorvatsko. Diváci budou duel sledovat na dvou LED obrazovkách. Program uzavře koncert smyčcového tria Inflagranti s doprovodnou kapelou a hostem Josefem Vojtkem ze skupiny Kabát.

Slavnosti pětilisté růže uspořádá od pátku do neděle už potřicáté Český Krumlov. Tisíce návštěvníků se mohou těšit na návrat pánů z Rožmberka, někdejších slavných majitelů panství. Slavnost se ponese 
v renesančním duchu, na celé tři dny bude město provázet halas rytířských turnajů, historických řemeslných trhů, středověké hudby, pouličních divadel a šermířských soubojů.

Tradiční oslavy prachatického rodáka sv. Jana Nepomuka Neumanna se v letošním roce odehrají v pátek v areálu Na Parkáně. Oslavy vyvrcholí slavnostní sobotní poutní mší v kostele sv. Jakuba od 10 hodin. Oslavy uspořádá místní římsko-katolická farnost.

Sobota je startem bechyňského hudebního festivalu v klášterní zahradě, který se svojí koncepcí liší od megaakcí v širokém okolí. Vychází vstříc rodinám s dětmi, pro které je připravený doprovodný program. Duhafest začne v 19 hodin. Neděle pak na Knížecí rybník v Táboře Zárybničné Lhotě vyjedou dračí lodě. Závody odstartují v 10.30 hodin a v 16.30 hodin pořadatel oznámí vítěze. 

Ještě do neděle bude 
v píseckém Prácheňském muzeu k vidění soška amerického Oscara za slavný film Ostře sledované vlaky (1966), kterou muzeu zapůjčil režisér Jiří Menzel. Soška měří 35 centimetrů a je odlitá ze směsi cínu, mědi a antimonu.