Do Tábora podle jeho slov přijeli soupeřit známí kuchaři Jan Punčochář a Přemysl Forejt. "Ti se pustí do přípravy kapřího burgru. Kuchaři včetně Radka Kašpárka v rámci gastronomického pořadu mezi sebou měří síly při přípravě jídel v různých koutech ČR," vysvětlil.

Průvodem dílem točeným na jihu Čech bude táborský specialista v oboru gastronomie a someliér Jan Čulík, který se snaží dlouhodobě popularizovat konzumaci sladkovodních ryb v čele s kaprem. 

David Ondříček dokončuje natáčení trilogie Král Šumavy. Film vzniká podle knižní předlohy jihočeského spisovatele a novináře Davida Jana Žáka, Návrat krále Šumavy.
Král Šumavy znovu ožívá. Trilogii režíruje Ondříček a diváci ji uvidí na podzim

Město Tábor žádá domácí i přespolní motoristickou veřejnost o pochopení úbytku parkovacích míst, po tyto dva dny je stání v době od 7 do 22 hodin vyhrazeno pro filmový štáb.

"Zároveň doporučujeme využívat parkoviště Pod Ptákem v Jordánské ulici nebo v lokalitě Dvorce s vjezdem z ulice kpt. Jaroše. Obě lokality nejsou daleko od centra," uzavřel mluvčí.

Loni trojice šéfkuchařů a kamarádů hostovala také v zámecké zahradě pohádkové Červené Lhoty na Jindřichohradecku, kde připravovali pokrm z čerstvého pstruha a květáku. 

V televizi na podzim

Jak doplnila PR koordinátorka pořadu z TV NOVA Markéta Damková, jedná se o první díl nové série. "Soupeřit spolu budou Přemek Forejt a Jan Punčochář a jejich úkolem bude připravit kapra. Vařit se bude v restauraci Thir," dodala. V této sérii se podle jejích slov divákům představí v pozici kuchaře Roman Staša, vítěz soutěže MasterChef Česko 2020. "Do vysílání díl z Tábora půjde pravděpodobně na přelomu září a října," upřesnila Damková.

Snímky z natáčení poslední čtvrté řady Policie Modrava. Točilo se na hřbitově ve Velharticích, hradě Rabí, na sušickém Svatoboru, u Annína, ve sklářském muzeu v Rajsku, hřbitovním kostele v Kašperských Horách, Nemilkově, Švihově i jinde.
Poslední řada Policie Modrava je hotová. Další díly nebudou, říká režisér Soukup

Kameramani a režiséři televize mají náš region rádi a vrací se. "Na podzim se na obrazovky vrací Policie Modrava se svou závěrečnou řadou, která se natáčela v loňském roce na Šumavě v Srní, a stejně tak se na podzim chystá premiéra Krále Šumavy, který se rovněž natáčel na Šumavě," připomněla.