V táborském bazénu v těchto dnech začala II. etapa rekonstrukce, ta se týká velkého 25metrového bazénu. Návštěvníci ale nepřijdou zkrátka, už v pondělí otevře venkovní areál se vstupem od Sokolské plovárny, kde bude voda přihřívána na příjemných 24 °C.

Dotace dorazila

Místostarostka Lenka Horejsková připomněla, že investice vyjde na necelých 47 milionů a s realizací pomůže radnici Národní sportovní agentura (NSA) ve výši 32 milionů. „Mám dobrou zprávu, už nám přišla na účet dotace od NSA, na minulém zastupitelstvu z toho měli někteří obavy,“ zmínila.

Stadion má být uzavřen až do pátku 1. listopadu, proto radní oddílům, které jsou výkonnostně vázány na užívání areálu, nabídli kompenzaci. „Mohli požádat o individuální dotace na zaplacení hodin plavání v jiných městech včetně zahrnutí příspěvku na dopravu,“ vysvětlila místostarostka.

Plavecký stadion v Táboře.
Táborský plavecký stadion bude přes půl roku zavřený

Rada města proto v pondělí projednala žádosti spolků do 250 tisíc korun. „Vyšší částky musí totiž dle rozpočtových pravidel schvalovat zastupitelé. To se týká pouze TJ Tábor oddílu plavání, který žádá milion a čtyři tisíce korun,“ upřesnila.

Minimální zásah do rozpočtu

Dotaci v celkové výši 196 238 korun radní posvětili spolkům a klubům, jako je Triatlon team Tábor (140 738 korun), Subaquaclub Delfín Tábor (10 tisíc korun), Vodní záchranná služba Tábor (45 500 korun). „Vše je smluvně ošetřeno, spolky, které získaly příspěvky ušetří dotace na nájmy na táborský bazén, ty by měly poté vrátit, a tak částečně kompenzovat finance, které dostanou na plavecké aktivity v jiných lokalitách,“ dovysvětlila Horejsková s tím, že zásah do rozpočtu města bude minimální.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Na podzim se milovníci plavání a vodních sportů mohou těšit na komfortnější prostředí, rekonstrukce zahrnuje nejen novou technologii ale i ochozy, prosklené fasády a podhledy. Nejbližší alternativy na plavání mohou Táborští hledat v Jindřichově Hradci, Českých Budějovicích či Písku. Na wellness lze vyrazit do nedaleké Želče, kde samospráva otevřela nový areál s relaxačním bazénem, vířivkou a saunami loni v zimě.