Do doby husitské se přenese o víkendu historické centrum města Tábor. Středověk začne v pátek od 19 h, kdy při slavnostním zahájení na Žižkově náměstí zazpívá uskupení z Chrudimi Bohemian Bards. Slavnosti poté zahájí sám starosta Jiří Fišer. Po příchodu tzv. Pochodňového průvodu, který vyrazí ve 20.45 h z náměstí T. G. Masaryka po trase třída 9. května, Křižíkovo náměstí, Palackého ulice, Pražská ulice, přivítá návštěvníky „Táborek“, jak už bývá zvykem, sám Jan Žižka z Trocnova. Ceremoniál zakončí počítačová projekce po domech na náměstí, tzv. videomapping, která se zaměří na téma odvaha.

Vrcholem soboty bude ohňostroj na nábřeží Jordánu ve 21.30 h. V neděli program doplní Dny evropského kulturního dědictví.

Čekají vás všemožné středověké aktivity od středověkého tržiště přes středověkou žranici a originální filmové zbrojnice v Housově mlýně až po středověké ležení.

Novinkou bude středověký špitál na Špitálském náměstí simulující špitál pro nakažené plný lazebnic, mastičkářek, nebude chybět hrobník nebo morový čistič. Kromě středověké hudby budou k slyšení a k vidění i současné hvězdy jako Barbora Poláková, David Koller s kapelou, slovenští No Name nebo Mňága a Žďorp.

Novinkou bude Teen zóna u Housova mlýna pod Holečkovými sady.

Na festivalu nemohou chybět průvody. Kromě pátečního pochodňového v sobotu ve 13 h vyjdou obyvatelé středověku z Erbenovy ulice.

„Táborská setkání jsou historickým festivalem, zřejmě největším husitským festivalem na světě,“ myslí si starosta Jiří Fišer. „Každoročně propojuje minulost srdce husitského hnutí 15. století s moderní přítomností současného města. Naším cílem je mimo jiné právě naplnit jeho název a vytvářet prostor pro setkávání a sbližování lidí.“