Strážníci v Táboře momentálně nechybí. Velitele táborské městské policie Petra Svobodu tento fakt těší. „Od příštího měsíce budeme mít konečně naplněný stav,“ upřesnil s tím, že k nim nyní nastoupí nový kolega, a počet strážníku se tak vyšplhá na ideálních 31.

Přiznává, že byly doby, kdy se s nedostatkem pracovníků museli vyrovnat. „Lidí je málo, a když už jsou, tak se mezi nimi těžko vybírá, protože často nezvládnou psychotesty a nemají dispozice, které pro tuto práci potřebují,“ dodal.

ŽENY V UNIFORMÁCH

Ženy nejsou při výběrovém řízení diskriminovány. V řadách táborských strážníků tak najdeme četné zástupkyně něžného pohlaví, které své povolání bravurně zvládají a nebojí se ani střelby. „Kolegyně se se zbraní dokážou dobře sžít,“ potvrdil velitel.

Jeho slovům dává za pravdu i starosta Tábora Štěpán Pavlík, který se střeleb nedávno zúčastnil. „Strážnice střílí velmi slušně,“ poznamenal s respektem.

Při výběrovém řízení dámy nezastaví ani další požadavky. „Často se nám stává, že ženy lépe zvládají psychotesty,“ pokračuje Petr Svoboda. Zároveň dodává, že to není striktním pravidlem a naposledy přijatým kolegou je muž. Před ním ale přijali tři ženy, které v konkurenci mužů uspěly lépe.

„Strážnice vnímám jako plnohodnotné členy. Dáváme jim stejné možnosti, dohlíží na bezdomovce. Pokud mohou, tak slouží i v noci,“ okomentoval Petr Svoboda.