17.00: Po dvou hodinách první jednání skončilo. Všichni komunité pravděpodobně podpořili jen Tibora Stana z ČSSD, který jako jediný získal 23 hlasů, což odpovídá čtyřem ze strany KSČM. "Jsem přesvědčený o tom, že je to nejhorší zastupitelstvo, které se v tuto chvíli mohlo sejít," přesto kritizoval sestavu její šéf Ladislav Šedivý. Proč jde z jeho pohledu o nejhorší sestavu, ale vysvětlit nedokázal. "Je to můj subjektivní pocit."  

16.11. Pouze Tibor Stano z ČSSD upoutal i kolegy v opozici, získal 23 hlasů, ostatní navržení radní koaličních devatenáct. Jiří Fišer nyní slibuje transparentnost všech veřejných zakázek, udržení úvěrové zatížení v mezích kritérií ministerstva financí. "Čeká nás Budějovická ulice, budeme se snažit, abychom měli na stole i variantní řešení. Máme připravené stavební povolení na zainvestování průmyslové zóny, víme, že máme připravené zahájení stavby víceúčelové haly. Doprava je číslo jedna - úprava Křižíkova náměstí, spojka Tesco směrem na Slapy, propojení Vožická - Chýnovská nebo Tesco - Kauflanad, které by se mohlo projevit i na systému městské doprava. Budeme se snažit, aby nebyl zpoplatněn starý obchvat města. Dále musíme domyslet protipovodňová opatření na straně v Čelkovicích," naznačil starosta priority, pod nimiž jsou partneři podepsaní. V koaliční smlouvě jich je daleko více, například, že mají zájem zlepšit kvalitu ovzduší. Na druhé straně neslíbil, že vyřeší problém s bezdomovci.  

16.00: Kateřina Bláhová dostala 19 hlasů. Ukázalo se, že pro opozici je nejpřijatelnější Olga Bastlová. Jan Babor navrhuje do rady svého kolegu Tibora Stano, František Korbel za T2020 navrhuje Petra Havránka, Alena Heršálková zase své kolegy v ANO 2011 Radku Maxovou a Petra Nováka. Jako poslední se ozval Jakub Smrčka z Jinak! a navrhuje Miloše Tuháčka. 

15.52: Michaela Petrová se stala druhou místostarostkou 19 získanými hlasy. "Děkuji za projevenou důvěru."  Přichází návrh na pozici třetího místostarosty. Přihlásil se již podruhé Petr Havránek a za T2020 navrhuje Kateřinu Bláhovou. Jiný návrh ze sboru nepřichází. 

15.43: Potlesk zní pro Olgu Bastlovou, kterou podpořilo 22 zastupitelů, tedy i někdo mimo uzavřenou koalici. "Budu k této funkci přistupovat se stejnou vážností a zodpovědností jako v předchozích čtyřech letech." Jakub Smrčka nyní navrhl na další uvolněnou funkci svou kolegyni z Jinak? Michaelu Petrovou. 

15.32: Je rozhodnuto, Jiří Fišer dostal 19 hlasů, čímž se stal pro období 2014 - 2018 dalším starostou Tábora. "Moc všem děkuji. Moje zkušenost mi velí, že volby nejsou jednoznačná podpora vítězů, ale také je to volba menšího zla. Já se budu snažit, aby to menší zlo, bylo alespoň malým dobrem," tak znělo první vyjádření nového starosty. Jiří Fišer už řídí volbu místostarostů. Jako první bude volba o Olze Bastlové z ČSSD, coby 1. místostarostce. 

15.22. František Dědič vznáší návrh, aby Tábor měl pouze starostu a jen jednoho uvolněného místostarostu. Dostává 6 hlasů, podporu našel jen u čtyř komunistů. Jediným kandidátem na starostu je dle návrhu Petra Havránka z T2020 Jiří Fišer. Hlasovat se bude tajně. 

15.14: Je slíbeno a nyní  Jan Babor dává hlasovat o návrhové a volební komisi. Komise se odebírají do zákulisí a připravují se na svou práci spojenou s volbami starosty, místostarostů a členů rady.  

15.02: Všichni sedí na svých místech. Slova se ujímá Jan Babor z ČSSD, coby nejstarší zastupitel. Předčítá slib zastupitelů: slibují, že budou svou funkci vykonávat pro blaho občanů. Každý předstoupí před mikrofon a podepíše slib. Pořadí jde dle abecedy, takže Jan Babor slibuje i první. 

Úvodní fotografií se vracíme do 7. listopadu roku 2010, kdy se Jiří Fišer po dvaceti letech v komunální politice stal poprvé starostou Tábora. Nyní svůj post obhajuje a nemělo by nastat žádné překvapení. Koaliční smlouva má celkem 19 podpisů, které ho mají podpořit. Proti němu  může hlasovat  jen zbylých osm zastupitelů, kteří zůstali v opozici. A od Františka  Dědiče z ODS už například víme, že toto složení rady s jeho hlasem počítat nemůže. Důvodem je, že koalice je pro něj neznámá a obává se, že ani občané o této "partě" lidí moc nevědí. 

"Nedostali jsme znění koaliční smlouvy, což je proti zvyklostem, takže vůbec nevím, co od nich mám očekávat," zdůvodnil František Dětič ještě před jednáním.