Dráha je situovaná do lokality plovárny u kempu TJ Spartak, v místě dnešní travnaté louky mezi kempem, cestou na Pilát a řekou Lužnicí. Možností využití tohoto prostoru na městských pozemcích jsou omezené a dráha sloužící k vyžití in-line bruslařů, cyklistů i k výuce těchto sportů do tohoto rámce zapadá.

Podoba dráhy
Dráha s asfaltovým povrchem bude mít délku 893 metrů a je navržená jako obousměrná. Na třech místech se propojí s komunikacemi ke kempu a s cestou od mostu u Paluby a doplní ji pěšina kolem Lužnice a schodiště od úpatí mostu dolů k Lužnici.

V tomto duchu hovoří i místostarosta Soběslavi Pavel Lintner. „Jedná se o zátopovou oblast, kde nesmí nic vyčnívat nad terén, takže příliš variant k využití tohoto prostoru nebylo,“ potvrdil. „V současnosti je po takových drahách poptávka. Využívat ji bude nejen veřejnost, ale v plánu je i výuka mladých cyklistů a možnost zpestření sportovního vyžití žáků soběslavských škol,“ dodal Pavel Lintner.

V současnosti má město hotovou dokumentaci pro územní rozhodnutí. Po Novém roce zadá stavební projektovou dokumentaci a vyřídí stavební povolení, aby byly připravené všechny potřebné náležitosti pro realizaci stavby.

Za kolik?
Výstavba dráhy si vyžádá investici zhruba 6 milionů korun, případné změny před realizací projektu ovšem mohou tyto náklady pozměnit.

V jejím plánu může ještě dodatečně dojít ke změnám, což potvrzuje i Pavel Lintner. „Zvažujeme například osvětlení dráhy, což umožňovalo její delší využití i v jarním a podzimním období, kdy jsou ještě kratší dny,“ vysvětlil soběslavský místostarosta. Nastínil také myšlenku vybudovat poblíž této lokality i stále populárnější pumptrack, což je typ dráhy, který místo šlapání využívá jako hnací sílu kola pumpování nahoru a dolů na terénních nerovnostech.

Plán nového sportoviště ve městě kvituje s povděkem i Patrik Novotný, který si právě in-line bruslení oblíbil. „Je to super zpráva a doufám, že bude dráha hotová co nejdřív. Jen se bojím, že se zase najdou cyklisté. kteří bruslaře vůbec nerespektují a myslí si, že jsou na světě sami,“ doplnil mladík.