Základní organizace Českého svazu chovatelů tu pořádá ve svém areálu burzu a trhy. K vidění i koupi je zde drobné zvířectvo, krmivo a chovatelské potřeby, farmářské produkty, zahrádkářské výpěstky a sadba.

Velký počet vystavovaných zvířat přilákal nejen chovatele a znalce, ale také návštěvníky s dětmi. Tuto neděli se prodávala především drůbež, holubi, morčata a králíci. Jeden kotec obývala také tři štěňata a klece několik exotů. Zahrádkáři mohli pořídit krásné letničky, místo tu měli i výkupci kožek a prodejci medu.

Své králíky, zde prodávala i Jiřina Pazderková z Velkého Ratmírova. „Chovám králíčky. Nebo spíš maminka, ale já jí pomáhám,“ uvedla na pravou míru.

Základní organizace Soběslav má 75 členů z různých oborů, mohou se chlubit jak letitými, tak hodně mladými.

Nejstarším chovatelem králíků je Jan Dušek, který se letos dožívá devadesátých čtvrtých narozenin. Naopak nejmladší členkou je osmiletá Barbora Krupková.

Chovatelství je rodinnou záležitostí a tak ti starší k tomu vedou mladší pokolení a koníček tak přetrvává dál.

Chovatelskou burzu a trhy můžete navštívit každou první neděli v měsíci od 7 do 11 hodin. Velkým lákadlem je potom každoroční chovatelská výstava, letos se na ní můžete těšit 5. až 7. října. Největším trhákem na ní bude zcela jistě výběh s moravskými pštrosy.

Lenka Pospíšilová