Za několik měsíců kolemjdoucí nepoznají, že v Bydlinského ulici byla někdy skládka odpadu. Nahradí ji vyhlídkové terasy. Také ze skládky v Senožatech u Bechyně vznikne něco úplně jiného, a sice místo pro rekreaci a sport.

Rok 2010 byl ve znamení rekultivací dvou skládek, přičemž ta v ulici Bydlinského fungovala v Táboře v letech 1940 až 1965, u Bechyně se se skládkováním přestalo v devadesátých letech.
Obě ozdravné akce z devadesáti procent podpořily dotace. Tábor získal 18 milionů z Operačního programu Životní prostředí, Bechyně 45 milionů ze Státního fondu životního prostředí.

V Táboře na bývalé skládce vznikla opěrná zeď, která zabrání sesunutí svahu. Nad ní vzniknou vyhlídkové terasy, na které se lidé dostanou ze tří úrovní po nově vzniklém schodišti. Součástí stavby je zároveň odvodnění svahu rozdělené pro dešťovou, splaškovou a kontaminovanou vodu.
Bechyňská bývalá skládka nabídne občanům lázeňského města prostor pro trávení volného času. Tomu bude sloužit východní část prostoru a západní je pak určena pro veřejnou zeleň.
Tyto informace o rekultivaci dvou skládek přinesl Táborský deník přesně před rokem, kdy byly práce v Táboře na svém začátku a v Bechyni se k nim teprve schylovalo.

Po uplynutí dvanácti měsíců je hotovo v Táboře.
„Práce jsou kompletně dokončené a stavba již je také zkolaudována,“ potvrdila Lenka Koubková z táborského odboru životního prostředí. Oproti prvotním úvahám však vzniklé terasy nakonec nejsou pojaty jako vyhlídková místa, což v praxi znamená, že lavičky na nich nenajdete. V potaz se totiž vzala bezpečnost lidí.

Senožatská rekultivace zatím na dokončení čeká.
„Od předání staveniště je na práci stanoveno pět měsíčů čistého času, to znamená, že do poloviny roku by mělo být hotovo,“ upřesnila vedoucí bechyňského investičního odboru Ilona Zvolánková.
Dodala, že rozdělení plochy na část pro veřejnou zeleň a druhou pro sport a relaxaci umožňuje územní plán, nicméně zatím není upřesněno, jaké prvky pro trávení volného času na místo osadí.