Dnes se vám při průjezdu stavbou na Křižíkově náměstí postaví do cesty další změny: zákaz odbočení od Palcátu na Budějovickou ulici, nový semafor a jen jeden jízdní pruh při výjezdu z náměstí směrem do Českých Budějovic. Je třeba počítat, že se centrem potáhnou dlouhé kolony a že autobusová zastávka je z náměstí posunutá o několik metrů dál.

Pozitivní na druhou stranu je, že stavební firma již v pátek pustila dopravy do Nedbalovy ulice u gymnázia, kudy vede objízdná trasa pro výjezd z ulice 9. května. „Prosíme občany, aby při průjezdu dbali na zvýšenou opatrnost, neboť stále projíždějí stavbou," upozorňuje Dáša Suchánková z odboru investic.

Dneškem rekonstrukce centrální křižovatky vstoupila do třetí etapy. „Práce se dostaly za křižovatku, do Budějovické ulice, kde budeme pracovat na její pravé polovině a druhou se bude jezdit," přidává stavbyvedoucí David Vontor s tím, že z toho důvodu není možný výjezd do ulice z 9. května u hotelu.

Přiznal, že již nyní vědí, že z Palackého ulice se neodstěhují na konci května, ale že potřebují týden navíc.
„V rozporu s projektem byla uložená kanalizace a pak jsme zjistili, že mělce je uložen i plyn. To musíme vyřešit, protože překládka by byla moc drahá," zmiňuje David Vontor problémy, které se táhnou celou stavbou. Často majitelé sítí musí do svých archivů a hledat staré projekty.
Ulice Na Parkánech by měla být průjezdná od června. "Pokud už nenastanou další komplikace. Stalo se nám například, že jsme objevili staré sítě, ke kterým se nikdo nehlásil, tak jsme museli obvolávat správce a čekat, až si záznamy najde v archivu. Vyhodit je nemůžeme, neboť stále jde o něčí majetek," ilustruje práce v historické části města stavbyvedoucí. 

Podobné překvapení je čekalo při opravě opěrné parkánové zdi. Nepodařilo se dohledat, jak je založen rohový dům, takže museli najedříve nad plán udělat sondáže, aby zjistili, zda dům stojí na skále. Teprve potom nakreslit nový projekt a dle toho pracovat. Pak při výkopech narazili na historickou kanalizaci, která už neměla být funkční, což se ukázalo jako mylná informace. Odpadní voda dlouhé roky tekla za zeď, což způsobilo podmáčení a narušení statiky.