Akce se konala na farské zahradě. Sešly se téměř čtyři desítky lidí. Na organizování snídaně se tentokrát kromě městské knihovny podílelo Mateřské centrum Kopretina. Maminky připravily tvoření a hry pro děti a přinesly spoustu dobrot z domácích surovin. Ke snídaňovému menu přispěl téměř každý, kdo přišel. Deset minut po skončení pikniku se spustil liják, naštěstí závěrečnou pohádku odehrálo Divadélko na nitce v knihovně.

Férová snídaně je největší akcí na podporu fair trade v České republice. „Účastníci Férové snídaně dávají symbolicky najevo, že jim není lhostejné, kdo a za jakých podmínek vypěstoval naše potraviny a suroviny pro jejich výrobu. Jsme rádi, že zájem společnosti o udržitelný způsob života a etickou spotřebu se v poslední době zvyšuje. To se projevuje mimo jiné i nárůstem počtu míst, kde lidé Férovou snídani pořádají,“ říká koordinátor akce Stanislav Komínek z organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Fairtrade jako jedna z etických certifikací má ale pro pěstitele i další přínosy: zakazuje dětskou práci, takže děti mohou chodit do školy a vzdělávat se, a zahrnuje i vzdělávání, které pěstitelům umožňuje zvyšovat efektivitu, šetrněji využívat přírodní zdroje a získat základní dovednosti potřebné pro úspěšnou správu družstev a obchodování.