V kadeřnické soutěži musela Silvie Cílek předvést svůj um a během tří hodin zvládnout kompletní Klářinu proměnu. Ta se odvážné výzvě nebránila.

„Jsem žena na mateřské dovolené, trochu zanedbaná, takže jsem si řekla, že se nebudu bránit ničemu," říká pětadvacetiletá Klára Fuková mezi tím, co ji Silvie stříhá. Jako první Kláře mizí dlouhý cop vlasů. Následují další úpravy účesu, o líčení se postarala táborská vizážistka Tereza Doubková. Čas na stopkách neúprosně běží a práci Silvie pravidelně kontrolují další čtyři kadeřnice, konkurentky daného dílu pořadu, Kateřina Baričiak a Michaela Faicová z Tábora a Tereza Kavalová a Aneta Hájková z Jindřichova Hradce.

KADEŘNICE Silvie Cílek.

„Dotónovala jsem jí její barvu vlasů a rozhodla se pro moderní, svěží střih. Klára je mladá, štíhlá holka, proto si myslím, že sportovní účes jí bude sedět," popisuje svou vizi Silvie Cílek.

Po třech hodinách je v jejím salonu HlavaNehlava dobojováno. Modelka Klára má z vlnitých vlasů rovné a z dlouhých krátké. Jejím rtům dominuje červená rtěnka.

„Je to velká změna, velký nezvyk, ale líbí se mi to. Červenou rtěnku bych si osobně nevzala, to není můj styl, je příliš výstřední. Střih účesu se mi ale líbí a budu se snažit ho udržovat, myslím, že to půjde dobře. Jsem hlavně ráda, že jsem se seznámila se Silvií a určitě ji budu v budoucnu navštěvovat," pochvalovala si Klára práci kadeřnice.

Proměny nelituje

Ačkoli šlo v Ostříháno o co největší kompletní proměnu, na Facebooku pořadu se rozjela diskuse, že se změna některým lidem příliš nezamlouvá. Vytýkají zejména ostříhání dlouhých vlasů a příliš silné líčení.

„Reakce jsou přirozené, někomu se to líbí, jinému ne. Beru to v pohodě. Odborník mi sám řekl, že na Kláře není moc co měnit. Souhlasím, že vlasy měla krásné, ale šlo o to Kláru proměnit. Jako svou nejlepší práci bych to asi nevyzdvihla, ale v rámci časového limitu jsem spokojená. Soupeřky byly hodné a samy měly hodně skvělých nápadů. Soutěž a stříhání jsem si užila, cítím úlevu a bude se mi dobře spát," komentovala Silvie.

NECHALA SE PROMĚNIT. Klára Fuková se zcela náhodou stala modelkou kadeřnice Silvie Cílek. Takto ji během chvilky proměnila.

„Viděla jsem různé proměny v časopisech a chtěla to také zkusit. Nelituji toho," řekla spokojená Klára Fuková. Rodiny soutěžících, příznivci a diváci, kteří páteční vysílání pořadu Ostříháno sledovali, mohli do nedělní půlnoci hlasovat pro své favoritky. Kadeřnickou soutěž nakonec vyhrála jindřichohradecká kadeřnice Tereza Kavalová. Vítězství jí přineslo dvacet tisíc korun.

David Peltán