Jak informovala Klára Peclinovská z kanceláře OSH Tábor, soutěž se konala za přísných hygienických podmínek. "Z důvodů protiepidemických opatření soutěžící přijížděli postupně dle stanoveného času a následně po splnění závodu hned odjížděli, tak aby se kolektivy nepotkaly," vysvětlila.

Kolona vozidel projela z Tábora přes Slapy, Malšice a do Bechyně na náměstí T. G. Masaryka. Zpět se účastníci projížďkou vraceli ještě přes Želeč a Planou nad Lužnicí.
Charitativní sraz mustangů a amerických aut v Táboře vynesl přes 200 tisíc

Pořadatel OSH Tábor si pochvalovalo výbornou spolupráci s místním sdružením dobrovolných hasičů. "Zapojila se velká část SDH Oldřichov a podpořil nás i významný host, starosta Mladé Vožice a současně senátor Jaroslav Větrovský," zmínila Peclinovská.

Závodu se zúčastnilo 20 pětičlenných hlídek v kategorii mladších, ročníky 2011-2015 a 36 hlídek v kategorii starších, ročníky 2007-2010. "Přijelo celkem jednadvacet různých sborů dobrovolných hasičů z celého okresu Tábor, starší absolvovali trať o délce tří kilometrů, mladší o jeden kilometr méně," upřesnila.

zleva - Patrik Bouška, Ondřej Novotný - oba TJ Chyšky, Michal Jarolím - Strakonice, Ondřej Kohout - TJ Chyšky
Ve čtvrtek za tmy prosvištěli ulicemi běžci. Co to bylo za závod a jak skončil?

Na trase soutěžící čekalo celkem šest stanovišť, kde zkušení rozhodčí prověřovali nejen jejich znalosti ale i schopnosti. Závodníci plnili disciplíny, jako je střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, první pomoc, určování prostředků požární ochrany a překonání překážky za pomocí vodorovného lana.