Osmdesát osm měl na tachometru řidič, který se prořítil Zárybničnou Lhotou. Nafasoval tři trestné body a 2500 korun na pokutě. Ačkoli se velká policejní akce Tispol rozjela na Táborsku teprve ve čtvrtek, hříšníků už je pěkná řádka.

Na silnice se vydaly dvě policejní hlídky s radarem. A nic nebylo platné, že média o četných kontrolách informovala už celý týden. Nohu z plynu mnozí řidiči nesundali ani v obci.

„Přestupků se dopustilo celkem dvaadvacet řidičů. Šlo o překročení rychlosti a ve dvou případech navíc nevyhovoval technický stav vozidla. Alkohol nenadýchal nikdo,“ uvedl včera nejčerstvější čísla mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. Na pokutách policisté vybrali 24 tisíce korun.
Prodloužený víkend, Velikonoce a hezké počasí vyláká na silnice kromě běžných řidičů, cyklistů a motorkářů i řidiče sváteční. Policisté apelují na všechny, aby byli k sobě co nejvíce ohleduplní. Během těchto dní se policisté zaměří zejména na požití alkoholu a rychlost.

Ve větším počtu potkáte v terénu, v ulicích a při kontrolách barů strážníky ve smíšených hlídkách s Policí ČR a cizineckou policií.
„V tomto prázdninovém a velikonočním čase jsme se zaměřili ve zvýšené míře na kontroly mladistvých,“ upozornil velitel strážníků Petr Svoboda. Již během čtvrtka vyrazili táborští strážníci na několik míst, aby mladisté zkontrolovali.

Z osmičlenné skupinky na nábřeží Jordánu nebylo osmnáct celkem sedmi z nich.
„Z této skupiny čtyři pili alkohol. Dva dosáhli téměř 1,5 promile, další dva 0,5 promile. Věc řešili strážníci pokutou s jediným dospělým, který jim alkohol podal. Při noční kontrole čtyř mladistvých u Nového hřbitova nadýchali všichni kolem 0,5 promile,“ uvedl Svoboda a dodal, že případy skončí na odboru sociální prevence.

Pavlína Macelová