Likvidovali neznámou látku

V pondělí odpoledne hasiči z Tábora vyjeli k technickému zásahu do obce Dražičky u Slap u Tábora. Neznámá látka se objevila na hladině retenční nádrže. Hasiči ji nejdříve  ohraničili nornou stěnou a poté zasypali sorbentem. Jednotka provedla sběr a odčerpání nebezpečné látky. Na místo pak byl povolán pracovník životního prostředí, který zavolal asanační firmu. Na ní byla konečná likvidace nebezpečné látky. 

Zkřížil cestu rychlíku

Během několika dnů se stala další nehoda na kolejích. Tentokrát se s vlakem srazil mercedes, v němž cestovali dva lidé. Na trati ve Veselí nad Lužnicí k nehodě došlo v pondělí kolem půl druhé odpoledne. Za volantem osobního auta seděl řidič narozený v roce 1974, který jel po silnici z Veselí na Drahov. 
„Pravděpodobně se plně nevěnoval řízení, nerespektoval světelnou signalizaci upozorňující na přijíždějící vlak a vjel na přejezd," říká k průběhu události mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura. Strojvůdce rychlíku jedoucího od Českých Budějovic do Prahy se sice snažil zabrzdit, nicméně srážce už zabránit nemohl. Lokomotiva narazila do pravé části auta, v němž se zranila spolucestující a zároveň i i řidič. Oba si převzali přivolaní zdravotníci. 
Z cestujících ve vlaku zraněn nebyl nikdo. Na železniční trati i silnici musel být na hodinu a půl zcela zastaven provoz. „Během několika dnů se jedná o třetí dopravní nehodu na železničním přejezdu, řidiči věnujte těmto místům zvýšenou pozornost," vyzývá Milan Bajcura.

Na kapli vložili přes osm tisíc

Na konto Kaple vložilo Sdružení občanů Mladovožicka 8600 korun, které se podařilo získat z prosincové prezentace drobných výrobků před kostelem a při štědrodenním otevření kaple. Všechny přispěvatele teď zástupkyně občanského sdružení Hana Trejbalová zve v pátek od 18 hodin do Památníku Mladovožicka na výstavu o historii kaple. 
K vidění budou především dobové fotografie, ale představí se i sdružení, které si dalo za cíl kapli zachránit. Peníze od dárců se stále ještě hodí, uvnitř kaple je práce ještě stále dost. 

Teploty půjdou až k šesti stupňům

Ledy a sněhy, které zima nadělala v minulých dnech, asi povolí. Desátý únorový den přinese většinou zataženou oblohu, 
z níž se ojediněle spustí slabý déšť. Během dne má od západu nastat částečné protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupají relativně vysoko na 3 až 6 °C, na horách se udrží kolem 0 °C. Zítra se maličko ochladí, čtvrtek slibuje slunce. 

Poničil cizí auto

Neznámý pachatel poškodil na náměstí v Mladé Vožici zaparkované vozidlo značky Opel Insignia. Dopustil se tak přečinu poškození cizí věci a hledají ho policisté z tamního obvodního oddělení. Vandal zničil zpětné zrcátko a zadní světlo automobilu. Škoda na vozidle se pro majitele vyšplhala na 10 000 korun. 

Okradl svou známou při návštěvě

Třicetiletý muž ze Soběslavi je podezřelý z krádeže. Té se měl dopustit v pátek ve večerních hodinách na návštěvě u své známé ve Veselí nad Lužnicí. Z bytu si odnesl její mobilní telefon a také peněženku. Dotyčné vznikla škoda vyšší než 500 korun. Muž nekradl poprvé.