Neodtékající voda z vozovky po bouřkách v posledních týdnech signalizovala problém se stavem kanalizace v západní části Táborské ulici v Mirovicích. „Odborná firma provedla kontrolu na křižovatce u nádraží a zjistila, že pravděpodobně během opravy silnice č. 19 v roce 2017 došlo k nevratnému poškození kanalizace přímo pod vozovkou,“ vysvětlila radní města Marie Hrdinová s tím, že v minulém týdnu zahájili dělníci opravu.

Práce si vyžádaly uzavírku jednoho jízdního pruhu. „V současné době je zatrubněná část pod polovinou vozovky a dělníci se přesunuli na druhou část,“ pokračovala Marie Hrdinová.

Doprava je ve vytížené ulici dočasně řízena semafory. Vozidla jezdí kyvadlově ve dvouminutových intervalech. Oprava bude pokračovat ještě v příštím týdnu.

Poškozená část kanalizace byla vybudována v počátku minulého století, protože se jedná o kanalizační a odvodňovací stoku kamennou. Její stěny a dno tvoří urovnané vrstvy menších kamenů. Na překrytí zpevněných stěn před konečným zasypáním se použily obdélníkové žulové bloky.