David Peltán. Křeslo pro hosta v sezimovoústeckém Spektru přivítá dnes v 18 h fotografa a spolupracovníka našeho Deníku Davida Peltána. Mluvit bude o historii a tajemství starých opuštěných domů na Táborsku.
Česko-rakouské komunitní centrum Fenix v Českých Velenicích připravilo u příležitostí svého otevření od čtvrtka do soboty zahajovací příhraniční festival. 
V rámci kulturního programu vystoupí ve čtvrtek od 17 do 19 h při zahájení pěvecký sbor českovelenické školy, skupina orientálních tanců Farida, vokální škupina Glamini a žáci umělecké školy.

Byl život Voskovce a Wericha opravdu tak veselý, jak se z jejich divadelní a filmové tvorby může zdát? Odpověď na tuto otázku vám odhalí inscenace Korespondence V+W, která mapuje skutečný osud těchto dvou komiků. Inscenaci legendárního Divadla Na zábradlí můžete zhlédnout v pátek od 19 h v divadelním sále sokolovny 
v Blatné.

Ve Skalách u Protivína se v sobotu uskuteční maškarní průvod, třicátý v pořadí. Součástí jsou i vepřové hody a maškarní bál. A víkend v Bechyni zaplní již 21. Bechyňské perlení, což je setkání klasických a amatérských divadelních souborů. Ke společnému hraní se sejdou od pátku do neděle v kulturním domě. Jako první se v pátek ve 20.10 h představí domácí soubor Lužnice s Dobou kamennou.