MILEVSKO – SOBĚSLAV

Už dnes od 17 hodin odehraje své střetnutí celek Spartaku Soběslav.
Jeho milevskému hostiteli zatím patří zcela zaslouženě třetí příčka a do utkání půjde v roli výrazného favorita. Na kontě má čtyři vítězství a jedinou, zato však nečekaně vysokou porážku z ledu zatím suverénního Českého Krumlova (4:9). V minulém domácím střetnutí si svěřenci trenéra Luboše Krupky poradili se silným Veselím nad Lužnicí, kterému sice povolili pět vstřelených branek, sami však zatížili konto soupeřova brankáře Dvořáka osmi přesnými zásahy.
Soběslavským hráčům se před týdnem dostalo vítaného povzbuzení, když na domácím ledě zdolali žirovnický Slavoj 4:2. Díky druhé sezónní výhře poskočili ve vyrovnaném pořadí na 6. příčku a rozhodně nebudou chtít na horkém milevském ledě prodat kůži lacino.

Č. KRUMLOV – VESELÍ.
Jednoznačný šlágr kola! Vydatně posílený domácí tým prožívá snový vstup do sezony a před zápasem se svým nejbližším pronásledovatelem zatím neztratil ani bod. Z hlediska výsledků ovšem ryzí suverenitou neoplývá. Na jedné straně dokázal uštědřit zdrcující třináctigólové výprasky Humpolci a domácímu Vimperku (shodně 13:2), na té druhé ovšem zdolal Žirovnici u Vajgaru jen 5:4 a před týdnem se doma s Telčí protrápil k těsné výhře 3:2.
Veselští museli před čtrnácti dny spolknout zmiňovanou porážku v Milevsku, další čtyři zápasy ale zvládli znamenitě a se ziskem 12 bodů se usadili na druhé příčce.Jestliže může být nový kouč David Šošovica s něčím opravdu spokojený, pak je to produktivita jeho svěřenců. V zatím žádném střetnutí totiž nešla „Lokotka" pod pět vstřelených gólů. Už méně nadšení vyvolávají častá vyloučení, což dokumentovalo do poslední vítězné utkání s Vimperkem.
„Ten počet vyloučených je opravdu vysoký a řada z nich je naprosto zbytečná. Pokud bychom na tom byli stejně i v Českém Krumlově, nemáme šanci uspět,"varuje trenér veselského celku před zítřejší bitvou o první příčku v Pošumaví.

HUMPOLEC – TÁBOR B
Problém s častým pobytem na trestné lavici zatím sužuje také „béčko" táborského HC. Do Humpolce se zítra vypraví s jednoznačným úkolem zaútočit na třetí sezónní vítězství, a vymazat tak z paměti týden starou domácí porážku s Radomyšlí. Bude-li schopné předvést své „lepší já" z tohoto soutěžního ročníku, má v souboji dvou šestibodových mužstev solidní šanci.
Humpolecká Jiskra totiž v domácím prostředí zatím nikterak nezáří. Dokázala sice zdolat hokejisty Spartaku Soběslav 6:4, soupeři z Veselí ovšem podlehlo hladce 1:7 a nezvládlo ani zatím poslední domácí zápas s Hlubokou. Ta si z Vysočiny odvezla výhru 5:2.
Táborští hráči, kteří mají odložený duel na Hluboké k dobru, by pochopitelně rádi udrželi humpoleckého protivníka v tabulce za svými zády. K tomu potřebují jakkoliv zvítězit, čímž by zároveň shodili stín dvou posledních neúspěšných vystoupení.