Vedle těchto tradičních aktivit spojených s posledním dubnovým dnem ale připravují Košičtí také strašidelnou stezku pro děti.
„Je to už taková naše tradice a dětem se to moc líbí,“ vysvětlila Iva Škrletová. Dnes se do masky čaroděje převlékl i její nejmladší syn Davídek. „Starší z mladších hasičů už nám trochu odrostli, a tak je od minulého roku zapojujeme a necháváme na jednotlivých stanovištích,“ dodala Jitka Matúšů další z místních dobrovolných hasiček.

Děti jsou rozděleny většinou do tří družstev. V prvním vyráží vždy ti nejmladší většinou i s rodiči. Každému z nich velí dvě čarodějnice a procházejí celou trasu skrz jádro vesnice společně. Cestou, která je značena šipkami, nachází strašidelná stanoviště s úkoly. Každá zastávka je něčím specifická. Na první děti vyrušily spící čarodějnice, a tak za trest sahaly do tajuplné krabice a musely uhodnout, co v ní uchopily. „Brrr, já jsem si vyndala pavouka,“ hlásila Anežka Kornherrová.

Na druhém zastavení je přivítal čaroděj Petr Hejný a čarodějnice Natálie Navrátilová. Míchali zrovna svůj lektvar a nevěděli si rady s názvy bylinek. Krkolomnou cestou a po splnění všech úkolů děti došly až k domečku čarodějnic na louku za Košicemi. Zde na ně čekaly další úkoly: slalom na koštěti, zpívání s čarodějnicemi a v neposlední řadě hledání truhly s kýženým sladkým pokladem, který si rozdělily.

Lenka Pospíšilová