Úvodní slovo pronesl hlavní rozhodčí a zároveň velitel výjezdové jednotky SDH Košice Jaroslav Cícha, k účastníkům sportovního klání promluvil také starosta obce Jaromír Černý. „Přeji vám, abyste předvedli krásné sportovní výkony a odjížděli od nás z Košic jen s těmi nejhezčími vzpomínkami. Doufám, že se za rok setkáme u nás na hřišti znovu,“ popřál dětem hodně štěstí.

Na startu se od rána vystřídaly týmy z Košic, Mašovic, Lomu, Želče, Ústrašic, Hlavatců, Jistebnice a Přehořova. Košická družstva získala hned pět medailových pozic, se vzácnými kovy odjížděly i týmy SDH Lom, Hlavatce a Mašovice (výsledky viz. níže).

V sobotu 4. června se po dvouleté přestávce v Košicích uskutečnily závody v požárním útoku pro mládež. Na fotbalovém hřišti změřilo síly celkem 32 družstev z celého Táborska.
Malí hasiči z celého Táborska se utkali v požárním útoku o pohár starosty Košic

Se soudcováním pomáhali členové SDH Obora, na základně dělal rozhodčího Rostislav Novák a u terčů tuto roli zastával Miroslav Hejný. Moderátorem a DJ dne se opět stal Jan Pumpr, po soutěži následoval ještě dětský den plný zábavy, nechyběly hravé soutěže, diskotéka a hasičská střelnice. Sbor dobrovolných hasičů Košice a jeho členové a členky po celý den zajišťovali pro návštěvníky i pestré občerstvení.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Další soutěže pro děti v požárním útoku na Táborsku se konají například 10. června ve Slapech a 22. července v Malšicích. SDH Košice letos slaví také 120. výročí od založení sboru, oslavy se uskuteční v sobotu 15. července na točně autobusů zároveň se setkáním místních občanů, všichni jsou srdečně zváni na dobré jídlo i hudbu. (lep)

Výsledky 16. ročníku soutěže O pohár starosty obce Košice:

Přípravka

Košice A 27,61 s.

Hlavatce Ďáblíci 37,14 s.

Košice B 38,99 s.

Mladší

Lom 18,81 s.

Košice 20,34 s.

Hlavatce Rarášci 21,41 s.

Starší

Košice B 16,49 s.

Mašovice 17,75 s.

Košice A 20,05 s.

O pohár starosty obce Košice se utkalo celkem 38 družstev ve třech kategoriích.
OBRAZEM: Tři medaile utržili domácí hasiči

Další soutěže pro děti v požárním útoku na Táborsku se konají například 10. června ve Slapech a 22. července v Malšicích. SDH Košice letos slaví také 120. výročí od založení sboru, oslavy se uskuteční v sobotu 15. července na točně autobusů zároveň se setkáním místních občanů, všichni jsou srdečně zváni na dobré jídlo i hudbu.