Býk, který dopoledne využil přiležitosti a při překládce u Cunkova majiteli prchl, dosud běhá v okolí. Zmizel v lese ve směru na Monínec.  "Na místě jsou stále hlídky policistů i chovatelů a myslivců, ale zatím ho nenašli. Dál ale projíždí silnice a dalekohledy sledují prostor," informoval aktuálně mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Býk má hmotnost odhadem 650 kg, je červeno – bílého zbarvení a nemá rohy. Přesto je třeba být opatrný, neboť při překládce byl agresivní a setkání s ním by tedy pro člověka bylo nebezpečné. 
Policisté o situaci ihned informovali všechny provozovatele penzionů a hotelů i starosty okolních obcí, aby na výskyt býka upozornili své hosty a občany. 

Zároveň touto cestou policisté vyzývají všechny občany na Jistebnicku i ze sousedního Sedleckoprčicka, aby jakoukoliv informaci k výskytu uvedeného býka předali policistům cestou linky číslo 158. 

Majitelem zvířete je chovatel Pavel Kozák, který doufá, že se zvíře zklidní a bude vyhledávat společnost stáda. "Myslím, že se bude snažit dostat do kontaktu s dalším dobytkem, ale to může nastat další rodeo, protože ve stádu jsou krávy i býci," tuší majitel možný konflikt. Zvíře  po lesích raději nenahání, spš čekají, že se umoudří a přijde samo. 

"Když utekl rozboural ploty a když jsme ho pak honili, zatútočil mi i na auto. Spíš musí přijít sám," doufá Pavel Kozák.