V kulturním domě v Božejovicích u Jistebnice se zítra sejdou zástupci obcí a spolků ze všech sedmi lokalit, které jsou dnes na seznamu míst, uvažovaných pro vybudování úložiště radioaktivních odpadů. Zdejší lokalita "Magdaléna" zasahuje na území města Jistebnice a obcí Božetice a Nadějkov. Setkání a tisková konference nově vznikající Platformy proti hlubinnému úložišti se uskuteční od půl třetí.

Dnes se ke svému jednání sejdou českobudějovičtí radní. Projednají například stavební úpravy v křižovatce ulic Na Dlouhé louce a Husova 
u výstaviště, úpravy západní tribuny na fotbalovém stadionu. Zabývat se budou také vybudováním zimního kluziště na českobudějovickém náměstí po dobu adventních trhů.

Do Písku zítra zavítá Ekotopfilm festival, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů na světě, který se věnuje tématům životního prostředí a udržitelného rozvoje. 
V Česku se koná letos vůbec poprvé. Jeho první ročník se uskutečnil ještě v bývalém Československu v roce 1974 a od té doby se odehrává na Slovensku, letos na jaře úspěšně proběhl už po 
43. Na českém území Ekotopfilm odstartuje v Jihočeském kraji a po skončení soutěžní části programu 
v Praze se v rámci festivalové tour přesune do více než čtyřiceti krajských a okresních měst.

Rozhodnutí, zda si může majitel soukromé cesty 
v prachatické Dělnické ulici Bohumil Rebec svůj pozemek přehradit závorou, by mělo padnout zítra 
u správního řízení na prachatickém Městském úřadu. Závora před soukromým pozemkem sice stojí již léta, ale majitel ji musel otevřít, jinak mu hrozila několikatisícová pokuta.

Oddělení rehabilitace českokrumlovské nemocnice čeká významná událost. Ve středu od 10 hodin nemocnice slavnostně otevře nově zrekonstruovanou vodoléčbu. Primářem rehabilitačního oddělení českokrumlovské nemocnice je legenda úlevy od bolesti lékař Emanuel Dvořák, který nově opravenou vodoléčbu osobně představí.

První říjnový týden je již tradičně spojen s Večerním během Táborem, jehož 
42. ročník pro běžce bez rozdílu věku odstartuje před táborskou zemědělskou školou ve čtvrtek v 18 hodin.

Ve stejný den si Tábor připomene i historika Augusta Sedláčka, jenž se 
v roce 1843 narodil v Mladé Vožici a letos je to 90 let od jeho úmrtí. Je autorem monumentálního díla Hrady, zámky a tvrze království Českého. Přednášku o Augustu Sedláčkovi si Husitské muzeum zařadilo do programu na půl šestou večer.

Krumlovský vodácký maraton v sobotu ovládne Vltavu v úseku Vltava – Vyšší Brod – Rožmberk nad Vltavou – Český Krumlov. Hromadný start je v 11 hodin. Kajaky a kanoe startují ve Vyšším Brodě v kempu Pod Hrází (36 km) v 11 hodin, v Rožmberku nad Vltavou (26 km) ve stejném čase vyjíždějí rafty, pramice, sup, lodě C5 – C9 a dračí lodě.

S nástupem října začíná sezona Hubertových jízd. Pomyslným honem na lišku se jezdci rozloučí s letošní jezdeckou sezonou. Jedna 
z prvních Hubertových jízd se koná v sobotu v Malém Pěčíně u Dačic, kde ji pořádá místní Jockey club.

V sobotu se v areálu mlýna v Hoslovicích koná poslední událost sezony – Zlatý posvícení. Začátek je v 10 hodin. 

Jiří Dintar