Nové semafory zahájí provoz v Budějovicích v ulici Na Dlouhé louce dnes v 9 h. Umožní nově odbočení při výjezdu vlevo od sportovní haly a dále napojení výjezdu z prostoru bývalé sodovkárny. Zároveň lze ale v tomto úseku počítat se zdržením a kolonami.

Po celý týden se mohou obyvatelé Č. Krumlova účastnit vánočních prohlídek města. Ty se konají denně do neděle od 16 do 17 h.
Zítra v 18 h se v písecké Sladovně koná vernisáž výstavy zdejšího rodáka Petra Bruknera. Herec Divadla Járy Cimrmana zachytil svým fotoaparátem mnoho kolegů.

Ve čtvrtek ve 13 h startuje na náměstí v Jistebnici pochod Tři veteráni. Trasa povede do nedalekého Brtce.
V sobotu bude naposledy otevřeno Prácheňské muzeum v Písku, které projde dvouměsíční údržbou.

V sobotu se uskuteční silvestrovský výstup na vrch Mehelník u Písku, kterého se účastní každoročně více než tisíc lidí.
Do Kubovy Hutě, nejvýše položené železniční stanice v zemi, dorazí poslední den roku speciální silvestrovská jízda. Vlak pod Boubín přiveze ty, kteří budou chtít vystoupat až k vyhlídkové věži, ale také recesisty a členy Stifterova pošumavského železničního spolku. Tu letošní jízdu pojali jako cirkusovou.

Spolek pro sport všeho druhu v Jistebnici pořádá v sobotu silvestrovský běh na 15 a 6 km včetně dětského závodu na 200 m a devátý ročník Jistebnické koloběžky na 15 km. Start je v 10 h na náměstí.

Na Silvestra se koná silvestrovský výstup na Javořici na Jindřichohradecku. Akce startuje v 10 h na náměstí u rodného domu Vlasty Javořické.

Na neděli připravili ve Strakonicích novoroční ohňostroj na hradě. Začátek je v 18 h. Už od 16 h ale oslaví místní otužilci u lávky nad jezem začátek roku ponořením do ledové Otavy.