„Sjelo se kolem šedesáti traktorů, také motocykly, nové traktory, ale převládají historické domaděly,“ informovala členka organizačního týmu Ivana Průchová.

Traktoriáda zde má už svou tradici a návštěvníci mimo klasické přehlídky zhlédli souboje ve speciálních disciplínách.

„Účastníky čekají soutěže, kde se traktory s majiteli za volantem předvedou v akci. Závodí se v couvání s válcem, v jízdě pralesem či v couvání na čas. Mimo to je možné zúčastnit se také silácké soutěže v hodu pneumatikou, v zatloukání hřebíků či se svézt Tatrou,“ informoval moderátor Rostislav Líkař.

V druhém kole jízdy pralesem se už na trať nedostali všichni závodníci, protože hned druhý Zdeněk Kundrát s číslem 36 zahrabal svůj Zetor 4511 z roku 1968 do bahna tak, že ho ani dva traktory společnými silami nemohly z jámy vyprostit. Mezi traktory se jako každoročně hlasovalo o ten nejhezčí. Každý z návštěvníků měl možnost udělit svému favoritovi hlas. Absolutní vítěz si domů odnesl ocenění a sud piva.

„Letos vyhrálo číslo 23 s názvem Souprava Zetor Slávie, jehož majitelem je Karel Šonka,“ prozradil Rostislav Líkař. Pořadatelé nezapomněli ani na děti. Na ně tu čekal nafukovací hrad, herní koutek či stánek s malováním na obličej. Dospělí si zase užili živou hudbu v podání skupiny Trio VoPřiHo či občerstvení u stánku, kde se točila celá kýta či se podávaly grilované klobásy s pivem.