Druhého ledna ještě coby čekatel na volbu předsedy Strany práv občanů, která pak dostala i přídomek Zemanovci.

Restaurace na křižovatce mezi Veselím nad Lužnicí, Soběslaví, Dráchovem a Jindřichovým Hradcem takovou návštěvu nečekala. Obsluha si však s obrozeným politikem poradila jako s každým jiným známým hostem. Vystřídalo se jich tu již požehnaně. Kromě politika Stanislava Grosse herci Jan Šťastný, Saša Rašilov, Nina Divíšková, Jan Révai nebo muzikanti z kapel Tři sestry a Maxim Turbulenc.

Stejně jako osobnosti ze světa šoubyznysu, připomíná Miloše Zemana jen zápis do návštěvní knihy, kterou si tady od začátku existence salonu vedou. Žádné fotografie na zdech nevisí.

„Byla to nečekaná návštěva, nevím, odkud tenkrát Miloš Zeman jel, ale ani jsem se s ním osobně nesetkal," říká k návštěvě majitel zařízení Bohumír Kolba.

Pstruha s bramborem

Jaké přání měl na kuchyni, si ale pamatuje přesně: obsluha mu přinesla pstruha s bramborem. 

Teoreticky by kolem restaurace měla kolona s hlavou státu projet ve středu po 12. hodině. Pokud by ale řidiči nedali přednost dálnici. Bohumír Kolba tak o setkání s ním zřejmě zase přijde.

close PAMÁTKA. Country saloon U Sloupu  si vede návštěvní knihu, jeden z podpisů patří Miloši Zemanovi. zoom_in

Setkat by se s ním chtěl i čtenář webového vydání Táborského deníku XYZ. „Kdybych mohl, zeptal bych se ho, jaké jídlo má nejraději a zda by vyžil s 15 tisíci měsíčně," napsal v diskuzi.

Miloš Zeman však na Táborsku neplánuje ani jedno veřejné setkání s občany.