VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Borotíně ve čtvrtek převzali provoz pošty

Borotín – První červen je pro Borotín startem do nové obecní služby. Česká pošta k tomuto dni převedla na obec poštovní úřad, i když starosta Antonín Brož by raději zůstal u původního modelu.

1.6.2017
SDÍLEJ:

Za přepážkou pošty Partner pracuje Nikola Kromková.Foto: Deník/Alena Šatrová

„Myslím, že pošta má vykonávat poštovní služby a obec zase obecní. Ale jsme na to připraveni,“ sdělil dnes starosta městyse, který do úřadovny nové pošťačky Nikol Kromkové z Borotína investovala 150 tisíc korun. Vylepšila například podlahy, ale také musela místnost stavebně oddělit.

Pracovat pro obec bude zkušená pošťačka na ¾ úvazku. Starosta říká, že pokud by ČP na tak zvané pošty Partner převedla i doručování dopisů, což se nikde neděje, mohli by s ní uzavřít smlouvu na celý úvazek.

Obecní pošta vychází víc vstříc svým občanům. Nabízí totiž výhodnější otvírací dobu. „Dvakrát v týdnu, vždy v pondělí a ve středu, budeme mít poštu otevřenou až do 17 hodin, aby ji stihli i lidé, kteří dojíždějí do práce mimo Borotín,“ ujišťuje občany Antonín Brož.

K prvnímu červnu Česká pošta předala jiným subjektům dalších 14 svých poboček. Za Jihočeský kraj kromě Borotína je v seznamu ještě Rychnov u Nových Hradů na Českobudějovicku. Ve třech případech nahradí ČP fyzická osoba, v jednom právnická, ve dvou obcí zajistí služby spotřební družstvo a v ostatních obec, která provedené úkony svých pošťáků státnímu podniku vyfakturuje k proplacení.

Loni převedla ČP na jiného provozovatele celkem 149 provozoven. Celkem k prvnímu červnu 2017 už partnerských pošt funguje 345, což znamená, že již každou desátou poštu v republice provozuje smluvní partner.

„Od června také začnou fungovat dvoupřepážkové pošty Partner, a to v Lukavci v jižních Čechách a ve stávající poště Partner ve Vestci ve Středočeském kraji. Koncept dvoupřepážkových pošt je určený pro větší obce nebo pro místa s větším počtem transakcí,“ naznačil další vývoj v převodu úřadoven mluvčí ČP Matyáš Vitík.

Rozdíl mezi poštou Partner a standardní poštou spočívá v provozovateli, ale z hlediska poskytovaných základních služeb v nich nemá zákazník pocítit žádný rozdíl.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tedy příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, výplatu důchodů, SIPO, prodej cenin, kolkových známek a vybrané služby jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a tisku.

Autor: Alena Šatrová

1.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení