PÁTEK:

*21.20 hodin, klášter Bechyně:
Nahlížení, celostátní dílna středoškolské dramaturgické tvorba nabízí  dnes večer představení gymnazistů z Brandýse nad Labem s názvem Ještě jeden příběh. Vstupné bezplatné. 

*20 hodin, Univerzita Tábor:
Koncert americké zpěvačky Elisabeth Lohninger a jejího Phishbacher Tria. Uslyšíte směs jazzu s přesahem do popu. Vstupné 150 korun. 

* 19 hodin, KD Chýnov:
Divadelní vystoupení ochotnické skupiny Chýnov sobě - Výroční humoriáda, vstupné dobrovolné.  

SOBOTA:

* 8 hodin, Tábor:
Tradiční podzimní Havelský trh můžete dnes navštívit na Žižkově náměstí. Začíná v 8 a končí ve 13 hodin.

* 9 hodin, Tábor
Již 18. ročník taneční soutěže ve standardním a latinskoamerickém tanci Velká cena Tábora se koná v hotelu Palcát. Soutěž potrvá od 9 do 17 hodin a společenské tance předvedou děti, junioři, dospělí i senioři.

* 9 hodin, Tábor
Výstavba první etapy fotbalového stadiónu s přírodní trávou v Kvapilově ulici se blíží k závěru. Přijďte se dnes seznámit se současným stavem stadionu na den otevřených dveří přímo do Kvapilovy ulice v době od 9 do 11 hodin. Na případné dotazy bude připraven zodpovědět realizační tým.

* 10 hodin, Tábor
Šperky, módu, doplňky, wood art, vitráže, fotografie, obrazy, interiérový design a mnoho dalšího nabídne Art & Design Fest Tábor. Prodejní festival umění se koná od 10 do 18 hodin ve Společenském centru Univerzita. Vstup je zdarma.
Od 20 hodin se v Red Baru Univerzity rozezní italská hudba. Vystoupí Esko Makinen – kontrabas a Emanuele Nesa – kytara, zpěv. Vstupné 150 Kč.

* 10 hodin, Bechyně
V kulturním domě pokračuje 27. dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla Nahlížení. Své inscenace dnes od 10 hodin postupně představí divadelní soubory Gymnázia Ústí nad Orlicí, GaSoŠe Vimperk a Gymnázia a Jazykové školy Břeclav. Následovat budou od 14 hodin dílny a od 16.30 hodin diskuse. Nahlížení bude pokračovat ještě zítra od 9.30 hodin představením souboru ZUŠ Trnka z Plně. Závěrečné nahlédnutí a ohlédnutí za Nahlížením od 10.30 do 12 hodin akci ukončí.

* 10 hodin, Planá nad Lužnicí
Chcete proniknout do tajů patchworku a aplikovaného šití? Přijďte na tvořivou dílnu, která se koná od 10 hodin v prostorách knihovny.

* 13 hodin, Chýnov
V Chýnově od pátku probíhá malá podzimní slavnost u příležitosti 1035 let od první zmínky o Chýnově v Kosmově kronice. Na zahájení ve 13 hodin v parku před základní školou bude navazovat bohatý program. V něm se můžete těšit od 13.10 a 14 hodin na vystoupení dechové kapely Muzikanti z jižních Čech, ve 13.30 předvedou ukázku a výcvik psů Agility klubu Tábor, ve 14 hodin se bude malovat na obličej, žákyně základní školy vystoupí ve 14.30 hodin s ukázkou orientálních tanců a Žaneta Krátošková přivede své velbloudy, na kterých se budete moci i svézt. V 15 hodin zahraje hudení skupina Flying Parties, následovat budou v 15.20 moderní tance v podání žákyň ZŠ, komentovaná prohlídka základní školy je na programu od 15.30 hodin. V jídelně restaurace Na radnici se uskuteční dvě přednášky. Od 16.30 hodin J. Prášek promluví o Chýnovu v osmdesátých letech a v 17.20 začne přednáška R. Krajíce na téma Chýnov a okolí očima archeologa.
Souběžně s programem před školou bude probíhat další doprovodný program. Od 13.15 do 14 hodin se uskuteční prohlídka kostela Nejsvětější Trojice, kde bude umožněno zájemcům vystoupat na věž. Výstavu a promítání dokumentu Chýnov 1000 let lze navštívit v době od 13 do 16 hodin v infocentru, dílna pro děti v zasedací místnosti MěÚ bude v provozu od 14 do 16 hodin. Na parkovišti na náměstí pak bude k zhlédnutí výstava dobových automobilů a motocyklů. Slavnost zakončí od 20 hodin oldies diskotéka + malá módní přehlídka. Oblečení z 80. let je vítáno.

* 15 hodin, Nadějkov
V Nadějkově pokračují XVIII. Fikarské slavnosti. Dnes při této příležitosti zahraje Divadelní asociace Marky Míkové od 15 hodin v kině představení Kašpárek a princezna.

* 17 hodin, Sezimovo Ústí
Nejenom ženám je určeno dnešní odpoledne v sále Spektra. Všichni, kdo přijdou, se můžou těšit na finalistky Miss Sezimovo Ústí 2015, hudební vystoupení moderátora Vladimíra Hrona, na módní přehlídky, čokoládové klobouky a taneční vystoupení. Vstupné je 190 Kč.

* 19 hodin, Tábor
Lions club Tábor zve na druhý charitativní společenský večer spojený s módní přehlídkou, líčením a tancem, který se koná od 19 hodin v Hotelu Dvořák.
Vystoupí modelky návrhářky Petry Brzkové Dina Cassama, Gabriela Dvořáková a další. V doprovodném programu se můžete účastnit líčení a kosmetického poradenství poradkyň Mary Kay. K tanci i poslechu bude celý večer hrát skupina Lions Band. Výtěžek ze vstupného, které činí 200 Kč, podpoří zdravotně postižené spoluobčany.

NEDĚLE: 

* 16 hodin, Tábor
Nenechte si s dětmi ujít premiéru loutkové pohádky divadla Dokola Čert a Káča. Klasická pohádka na motivy Boženy Němcové je o tom, jak to dopadne, když popletený čert si na svých zádech odnese do pekla místo lakotného a zlého starosty hubatou a tance chtivou Káču. Představení se koná v Knihkupectví Baobab v Pražské ulici od 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

* 13 hodin, Tábor
V základní škole Bernarda Bolzana se bude od 13 hodin promítat dokumentární film Fenomém Bruno Gröning. S dvěma přestávkami potrvá do 18.30 hodin a zhlédnout ho můžete ještě 19. listopadu. Vstup je volný.