Řidiči se poměrně rychle sžili s uzavírkou části Budějovické ulice, jedné z dopravně nejvytíženějších ulic ve městě. Omezení jejího průjezdu začalo ve středu 8. května a potrvá do začátku prosince. Objížďka vede přes Husovo náměstí. Jak zmínila místostarostka Michaela Petrová, dopravní situace po uzavírce nebyla nijak kritická. „Myslím si, že po prvním dni plném chaosu si to sedlo,“ zhodnotila a rovnou poděkovala řidičům za ukázněnost.

Dodala, že na některých místech ještě přistoupili k rychlým opatřením. Zvýraznili dopravní značení tam, kde nebylo zcela patrné, a stále se snaží, aby průjezd městem byl co nejplynulejší. „Upravujeme například intervaly na semaforech, jde nicméně o složitější záležitost a bohužel to chvíli potrvá,“ vysvětlila.

KRITICKÁ MÍSTA

Cesta od Křižíkova náměstí k nádraží je pro řidiče relativně bez komplikací do chvíle, než potřebují odbočit do Nového města, nebo k nádraží. „Nejvíce problematický je uzel kolem nádraží,“ potvrdila místostarostka.

Michaela Petrová si je jistá, že další etapy oprav Budějovické, a to úseky k poliklinice a od polikliniky ke Křižíkovu náměstí, budou mnohonásobně náročnější. „Byť se nynější situace zdá problematická, tak se z hlediska dopravy jedná o nejméně komplikovanou etapu,“ zdůrazňuje. Křižovatky v místech, kde se Budějovická potkává s Purkyňovou a s Havlíčkovou ulicí, totiž nyní zůstaly průjezdné.

Řidiče tedy to horší teprve čeká. Jenže vodovodní a kanalizační rozvody v Budějovické ulici už přesluhují, a tak je rekonstrukce bohužel nevyhnutelná. Nad tím, proč současná oprava zhruba 300 metrového úseku ulice potrvá déle než půl roku, se pozastavuje nejeden řidič.

„Tomu se říká šnečí tempo,“ komentuje mladá maminka Zuzana Vodičková. Michaela Petrová nyní slýchá poznámky podobného typu. „Je zde velké množství obytných domů, ke každému se musí dělat vodovodní a kanalizační přípojky. Do ulice se navíc zavádí plyn,“ uzavírá s tím, že je také nutné dodržovat určité technologické postupy.