Anna Jordáková ze Soběslavi se zařadí mezi stoleté. Ke gratulantům se u ní doma dnes odpoledne připojí i poslanec Jan Bartošek.
Po celý únor mohou senioři na českobudějovické plovárně plavat pro své zdraví 
a zapisovat uplavené metry. Jejich cílem bude, aby po sečtení uplavaných metrů všech účastníků byla výsledná vzdálenost, jako kdyby překonali La Manche. Do vody se první plavci pomyslně vrhnou již dnes v 10.30 hodin.

Do jindřichohradecké městské knihovny doputovala výstava Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, na které se mohou návštěvníci ode dneška seznámit na sedmnácti výstavních panelech s hradními zříceninami jižních Čech. Putovní výstava bude 
k vidění do konce března.
Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme… je název expozice, která bude od středy ve vstupní hale Šmidingerovy knihovny na strakonickém hradě. Tato výstava Klubu přátel červenobílé hole přiblíží problematiku života hluchoslepých.

Od pátku do neděle se 
v Bechyni setkají amatérské divadelní soubory. Na první představení 22. ročníku Perlení zve diváky do sálu kulturního domu v pátek od 19 hodin, kdy vystoupí herci z Českého Krumlova. Po nich dostane prostor bechyňský soubor Lužnice, který si připravil představení Ani za milion. Táborsko bude zastupovat ještě Kapota Tábor, a to v sobotu 
v 10 hodin s představením Jdi do Prčic.

Masopust vstoupí do Českého Krumlova v pátek. Městem v 15 hodin projde průvod v čele s Doudlebskou koledou a v restauraci pivovaru Eggenberg se následně můžete těšit na tradiční lidovou zábavu. Uvidíte zde ukázku domácí zabijačky, zakoupit si můžete speciality nejen ze zabijačky, ale i jiné dobroty, posedíte či si zatančíte a děti se mohou zabavit v dětském koutku. Celkovou atmosféru příjemně doplní kapela Good Company a vystoupení folklorního souboru Jitřenka. V sobotu od 16 hodin je možné se o historii masopustu dozvědět více na masopustním koncertu a besedě 
v českokrumlovském klášteře klarisek. Vystoupí soubor Hof-Musici.

Noc K, tak nazval své únorové představení spolek Proradost, otevřené neformální seskupení hrajících neherců 
v Českém Krumlově. Další pokus českokrumlovských neherců o netradiční zvládnutí české klasiky se uskuteční v sobotu od 14 hodin na otáčivém hledišti. Tradičně je třeba se vybavit teplým prádlem, dekou klasickou i tekutou a hrnečkem. K otáčku se jde střední bránou zámecké zahrady. V případě přírodních katastrof se představení odkládá.

Zápisy do prvních tříd základních škol čekají v pátek a v sobotu na všechny předškoláky v Prachaticích. Všechny prachatické základní školy mají zápisy ve stejném termínu, už je jen na rodičích, kterou ze škol si pro svého budoucího prvňáka vyberou. Zapisovat do škol se budou i děti v Táboře. Do velkých škol ve čtvrtek a v pátek od 14 do 17 hodin, do malých v Měšicích a Čekanicích jen ve čtvrtek od 14 do 17 hodin. Sobotní večer přinese výsledky ankety Nejlepší sportovec roku 2015 okresu Tábor a Hvězda Táborského deníku. Ceny si vítězové převezmou jako obvykle během plesu sportovců v sále táborského hotelu Palcát, začíná se ve 20 hodin, zahraje Big Papa.

Přes tisíc masek v průvodu očekávají v sobotu odpoledne organizátoři maškar 
v Milevsku. Ty mají na jihu Čech nejdelší tradici, letos se uskuteční už po 154. Snahou organizátorů je překonání vlastního rekordu z roku 2011, kdy se do průvodu oficiálně zapojilo 629 masek. Letošním podtitulem maškarního veselí je Malý Ryjo de Žanéro a průvod startuje ve 14 hodin od domu kultury.
Masopustní veselí propukne o víkendu i ve Skalici, Jistebnici, Borotíně, na Housově mlýně v Táboře nebo v Plané nad Lužnicí.
Ve společenském centru Univerzita Tábor přivítají 
v sobotu čínský rok Opice. Netradiční silvestrovská zábava startuje již v 17 hodin a má program o několika chodech.