Přes ně se dalo lehce vyhnout Křižíkově náměstí při cestě od Švehlova mostu na Pražské nebo Náchodské Sídliště. Místo toho tady na řidiče vybafla stopka, což centru neprospělo. Ostré reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Stížnosti se začaly kupit i na stole táborských radních. Například od Roberta Ožvalda z Horek:

„Zavřeli tuto jedinou alternativu. Je to zcela šílené. Jednak nikde není jediná cedule, takže když jsem přijel až ke sjezdu, teprve jsem zjistil, že je zde zákaz," napsal do redakce i na úřad.

 Starosta Jiří Fišer situaci bere jako nešťastné řešení. „Myslím, že je to trochu unáhlené a podle mě se úsek nemusel zavírat úplně," míní Jiří Fišer, kterého uzavírka překvapila stejně jako jiné občany. S úředníky se včera vydal do terénu.

A zatímco se tvořily kolony na jedné straně až ke kotnovské věži a na druhé až k finančnímu úřadu, dva dělníci z táborských technických služeb, které mají opravu na starosti, pokládali dlažbu.

Chybu odnesli řidiči

Chybu v komunikaci mezi odborem dopravy a vedením radnice odnesli řidiči, kteří si stejně jako starosta informaci o uzavírce nepřečetli na internetových stránkách Tábora už v pátek 4. dubna. Na druhou stranu zcela mlčely radniční noviny, které jdou do každé schránky. Včera proto rychle od tajemníka Lubomíra Šrámka přišla zpráva, podle níž brzy uzavírka skončí.

Aby město alespoň v sobotu, kdy se na Žižkově náměstí otevře velikonoční trh, dopravě ulevilo, povoluje časově omezený průjezd ulicí Pod Tržním náměstím osobním autům. „Řidiči projedou ze Starého Města přes Tržní náměstí do Jordánské ulice až do 16 hodin. Poté se průjezd zavře, aby mohly být dokončeny finální úpravy komunikace," vysvětlil Lubomír Šrámek. Již od pondělí by měl být provoz v běžném režimu.

Každý zhotovitel stavební zakázky zasahující do silnice musí o dopravní opatření požádat odbor dopravy. „Ten jeho žádost zkonzultuje s dopravní policií a na tomto základě vydá povolení či zamítnutí uzavírky," dodal k postupu Karel Hotový, vedoucí odboru investic.

Kde a co se v Táboře staví

Rekonstrukce ulice Pod Tržním náměstím:
• opravují horskou vpusť v místě výjezdu z Tržního náměstí do Jordánské ulice. Jde o opravu objízdné trasy při rekonstrukci Křižíkova náměstí, délka uzavřeného úseku je 15 metrů, délka objížďky 1500 metrů
• nařízená objížďka: Špitálská, Žižkovo n., Střelnická, Divadelní
• město v sobotu úsek do 16 hodin otevře. Pak až do pondělí bude zase neprůjezdný.

Protipovodňová opatření a revitalizace nábřežní zóny pravého břehu řeky Lužnice:
• silnice v Lužnické ulici je zcela uzavřena od 1. dubna do konce listopadu letošního roku
• objízdná trasa vede pro vozidla do 2,5 tuny ulicí Na Parkánech, pro automobily s vyšší hmotností přes
Sezimovo Ústí, Planou nad Lužnicí, Lom a Horky.
• město za metr vysokou zeď, která bude účinná proti stoleté vodě 
a povede od Brusírny k mostu do Čelkovic necelých 72 milionů
• 90 procent nákladů pokryjí peníze z dotace ze Státního fondu životního prostředí.
• součástí zakázky je také úprava břehu řeky

Rekonstrukce bývalých záchodků na Budějovické ulici:
• staví se zde opět veřejné toalety, které ale už nebudou pod zemí. Budou s automatickou obsluhou a tvar bude připomínat rondel. Nové toalety budou stát mezi dvěma stromy.
• Přibude i meteorologický sloup z Husova parku.