Také dnes v 15 hodin přijede do Tábora Vladimír Franz – kandidát na prezidenta. Před hospůdkou Na Sadech bude diskutovat s lidmi. Dnes bude  jednat i rada města Tábora. Jedním z bodů bude oprava parkovací plochy před vlakovým nádražím. Radní se budou zabývat rovněž ukončením optimalizace hromadné dopravy.

Zasportovat si, vybrat si ideální sport pro sebe i pro děti a vyhrát hodnotné ceny mohou všichni, kdo se v úterý zúčastní na českobudějovickém Sokolském ostrově unikátní akce s výmluvným názvem Najdi svůj sport. Je určena pro mateřské a základní školy, děti, mládež, rodinné příslušníky, dospělé, seniory 
a všechny správné lidi Jihočeského kraje. Všichni se mohou zapojit do atletických, fotbalových, basketbalových  či ragbyových disciplín. Třešničkou na dortu bude autogramiáda Kateřiny Neumannové, která celou akci zaštiťuje, ale i dalších sportovců. Přijít do areálu TJ Sokol můžete v úterý mezi 9. a 17. hodinou.

Strakonické zastupitelstvo se sejde ve středu v 15 hodin. Zastupitelé by měli rozhodovat o pořízení hlasovacího a konferenčního systému, který by jim měl umožnit hlasování i jeho záznam po jménech.

Ve čtvrtek se v Českých Budějovicích sejde zastupitelstvo. Je otázkou, jestli se 
k připravenému tradičnímu programu nepřidá také projednávání kauzy, která se týká smlouvy na nákup výpočetní techniky. Tu měl údajně neoprávněně podepsat primátor Juraj Thoma. Mohlo by se stát, že na zastupitelstvu padne i návrh na to, aby Thoma odstoupil.

V pátek v 19.30 začínají Táborská setkání, která potrvají do neděle 16. září. Už ve středu se uskuteční od 16 hodin běh Starým Městem (start na Žižkově náměstí).

Chcete se podívat do míst, kam se jen tak nedostanete? Prakticky celý týden se v Českém Krumlově konají Dny evropského dědictví. Jejich program bude sestaven z exkurzí, komentovaných prohlídek a přednášek pro širokou veřejnost. Jedním z vrcholů akce bude víkendová možnost prohlédnout si interiéry zámeckého letohrádku Bellarie. V sobotu i v neděli bude veřejnosti zdarma otevřena i osmiboká barokní kaple Panny Marie Bolestné na Křížové hoře nad Českým Krumlovem. Zcela poprvé ale Krumlov představí veřejnosti zrekonstruovaný ateliér Egona Schieleho, známý dosud hlavně jako takzvaný zahradní domek.

V sobotu se uskuteční 
5. ročník slavnosti nazvané Draci ve Skalách. Návštěvníci se mohou těšit na dračí průvod, dudáckou muziku, pohádku O Bajajovi, pohádkovou hostinu, ohnivou show i večerní dračí tancovačku. Akce začíná ve 12 hodin ve Skalách u Protivína.

V sobotu 15. září se v Třeboni koná zcela nová akce 
s názvem Jihočeský festival zdraví aneb vše pro zdraví těla i ducha. V rámci programu se uskuteční Běh kolem Světa, lázně Aurora i Berta budou mít Den otevřených dveří. Součástí programu bude přehlídka sportovních aktivit, fitness, činnosti záchranné služby, canisterapie, prodej zdravé výživy, nabídka kompenzačních pomůcek, výživové poradenství, vystoupení třeboňských hudebních, tanečních, divadelních a sportovních souborů.