VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Události, které vás tento týden čekají, Jihočeši

Jižní Čechy - Už dnes se poprvé otevřou dveře nově postaveného Domova matky Vojtěchy v Prachaticích, čímž bude oficiálně dokončena jeho stavební část. Zařízení je určené pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. 
Nyní mohou žadatelé o pobyt posílat přihlášky na vedení Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. „Během října je budeme vyhodnocovat 
a v listopadu přijmeme první pacienty," upřesnil ředitel hospicu Robert Huneš.

10.9.2012
SDÍLEJ:

Tábor se vrátí do 15. století a opět přivítá svého hejtmana Jana Žižku.Foto: David Peltán

Také dnes v 15 hodin přijede do Tábora Vladimír Franz – kandidát na prezidenta. Před hospůdkou Na Sadech bude diskutovat s lidmi. Dnes bude  jednat i rada města Tábora. Jedním z bodů bude oprava parkovací plochy před vlakovým nádražím. Radní se budou zabývat rovněž ukončením optimalizace hromadné dopravy.

Zasportovat si, vybrat si ideální sport pro sebe i pro děti a vyhrát hodnotné ceny mohou všichni, kdo se v úterý zúčastní na českobudějovickém Sokolském ostrově unikátní akce s výmluvným názvem Najdi svůj sport. Je určena pro mateřské a základní školy, děti, mládež, rodinné příslušníky, dospělé, seniory 
a všechny správné lidi Jihočeského kraje. Všichni se mohou zapojit do atletických, fotbalových, basketbalových  či ragbyových disciplín. Třešničkou na dortu bude autogramiáda Kateřiny Neumannové, která celou akci zaštiťuje, ale i dalších sportovců. Přijít do areálu TJ Sokol můžete v úterý mezi 9. a 17. hodinou.

Strakonické zastupitelstvo se sejde ve středu v 15 hodin. Zastupitelé by měli rozhodovat o pořízení hlasovacího a konferenčního systému, který by jim měl umožnit hlasování i jeho záznam po jménech.

Ve čtvrtek se v Českých Budějovicích sejde zastupitelstvo. Je otázkou, jestli se 
k připravenému tradičnímu programu nepřidá také projednávání kauzy, která se týká smlouvy na nákup výpočetní techniky. Tu měl údajně neoprávněně podepsat primátor Juraj Thoma. Mohlo by se stát, že na zastupitelstvu padne i návrh na to, aby Thoma odstoupil.

V pátek v 19.30 začínají Táborská setkání, která potrvají do neděle 16. září. Už ve středu se uskuteční od 16 hodin běh Starým Městem (start na Žižkově náměstí).

Chcete se podívat do míst, kam se jen tak nedostanete? Prakticky celý týden se v Českém Krumlově konají Dny evropského dědictví. Jejich program bude sestaven z exkurzí, komentovaných prohlídek a přednášek pro širokou veřejnost. Jedním z vrcholů akce bude víkendová možnost prohlédnout si interiéry zámeckého letohrádku Bellarie. V sobotu i v neděli bude veřejnosti zdarma otevřena i osmiboká barokní kaple Panny Marie Bolestné na Křížové hoře nad Českým Krumlovem. Zcela poprvé ale Krumlov představí veřejnosti zrekonstruovaný ateliér Egona Schieleho, známý dosud hlavně jako takzvaný zahradní domek.

V sobotu se uskuteční 
5. ročník slavnosti nazvané Draci ve Skalách. Návštěvníci se mohou těšit na dračí průvod, dudáckou muziku, pohádku O Bajajovi, pohádkovou hostinu, ohnivou show i večerní dračí tancovačku. Akce začíná ve 12 hodin ve Skalách u Protivína.

V sobotu 15. září se v Třeboni koná zcela nová akce 
s názvem Jihočeský festival zdraví aneb vše pro zdraví těla i ducha. V rámci programu se uskuteční Běh kolem Světa, lázně Aurora i Berta budou mít Den otevřených dveří. Součástí programu bude přehlídka sportovních aktivit, fitness, činnosti záchranné služby, canisterapie, prodej zdravé výživy, nabídka kompenzačních pomůcek, výživové poradenství, vystoupení třeboňských hudebních, tanečních, divadelních a sportovních souborů.

Autor: Redakce

10.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení