PONDĚLÍ
Benátčani jdou do boje proti hluku:

Obyvatelé lokality poeticky nazývané Benátky neřeší jen povodně, které je každým rokem postihnou jako první. Sužuje je i hluk z venkovních veřejných produkcí u bufetu Hokejka. Přestože jejich doba přijde až v létě, „Benátčani“ chtějí mít situaci pod kontrolou včas. Petice s 65 podpisy už dorazila na radnici.
Deník: Podporovat kulturu a společenský život ve městě, nebo nechat občany v klidu vyspat? Radnice je mezi dvěma mlýnskými kameny a rozhodování nebude mít lehké. Když ale někdo bydlí u hospody, s nějakým tím hlukem počítat musí. A když má někdo hospodu mezi domy, musí brát na lidi ohled. Tak co zkusit nějaký kompromis?

ÚTERÝ
Chodník se propadá pod nohama:
Pokud chce vozíčkářka Ludmila Dvořáková projet po chodníku před svým domem ve Vídeňské ulici, pouští se do riskantního kousku. V bezpečném pohybu jí opět brání velká díra v chodníku. Ještě ve čtvrtek nebyla ani zatarasena, takže večer se do ní mohl zřítit i jinak zdravý člověk.
Deník: To, že jsou některé chodníky ve městě ve špatném stavu, není žádnou novinkou. Ale zrovna před domem s bezbariérovými byty? Co vypadá na první pohled jako zákon schválnosti, se však zase nejspíš ukáže jako další nepovedený kousek.


STŘEDA
Radnice se zřejmě stala obětí bílého koně:
Hodinovou diskuzí většinou jednání zastupitelů nezačíná. V pondělí se tak stalo. Vyvolal ji starosta Jiří Fišer, který zdůvodňoval, proč chce z programu vyřadit bod o řešení situace hokejového klubu. Na světlo totiž vyvstaly informace, které zavánějí nekalostí. Pokud by se potvrdily, bylo by jasné, že se radnice ze strany HC stala obětí bílého koně, a společně deklarované partnerství by utrpělo velký šrám.
Deník: Hokej už čeří hladiny táborských vod nějaký ten pátek. A zřejmě se ještě můžeme dočkat velkých překvapení. Už teď si plno „nehokejistů“ říká, proč do něj Tábor cpe tolik peněz. Za těchto okolností by za touto otázkou přibylo kromě dalších otazníků i pár vykřičníků.

ČTVRTEK
Kritika obchodu nabírá švih :
I když se kolem ceny za pozemek ČD strhla v lednu mezi zastupiteli ostrá kritika, březen přinesl koalici složené z ČSSD, T2020 a TOP 09, vítězství. Těsně si prohlasovala, že pozemek za kolejemi za sedm milionů koupí.
Deník: Současné vedení musí jíst buchty upečené ještě z dob před jeho zvolením. Možná že nejsou zrovna podle jeho gusta, ale dráhy městu zrovna na výběr nedaly. Jiná otázka je, co na to řeknou lidé. Teď sice parkovali za nádražím v bahýnku, ale zadarmo. Budou jásat, až jim jejich přírodní parkoviště zalijí betonem a postaví před něj automat na úhradu parkovného?

PÁTEK
Zmizí auta, objeví se plastika:
Plastika Brána času, lavičky, zeleň, mobiliář. To vše chce radnice umístit do prostoru dnešního parkoviště u ČSOB na Křižíkově náměstí. Místo aut budou zmodernizovaný prostor využívat lidé. Tento projekt spolu s dalšími dvěma nyní míří do dotačního řízení 13. výzvy Regionálního operačního programu (ROP). Realizace pak záleží na úspěchu žadatele.
Deník: Třeba se vážně najdou lidé, kteří si budou chtít sníst svačinu uprostřed křižovatky. Taky je s podivem, že ještě někdo věří, že z ROPů do „pohraničí“, jak nazval Táborsko mladovožický starosta, ještě něco kápne. Tábor očividně ano. Jsou ale města, která už tenhle marný boj o peníze z Unie vzdala. Viďte, Bechyňští a Soběslavští…

SOBOTA
Veselští už Amru šetřit nebudou:
Servítky stranou. Zatím se s firmou AMRA, která dluží Veselí za teplo pro pět paneláků na sídlišti U Zastávky, jednalo v rukavičkách. Radnice brala ohled na lidi, kterým hrozilo odpojení od tepla a teplé vody. Teď chce bezmála milionový dluh dostat.
Deník: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Jen jestli to ucho bude ještě Veselským něco platné, protože kde nic není, ani smrt nebere.