PONDĚLÍ
Přes silnici půjdou po novém přechodu:

Tábor do svých tří příměstských částí posílá pět milionů korun. Půjdou do dopravy. Nové chodníky, přechod přes silnici a autobusová zastávka. To jsou tři projekty, které letos od radních dostaly zelenou. Všechny tři investice směřují do příměstských částí Tábora: Všechova, Horek a Čekanic.

ÚTERÝ
Ženy se našly díky novinám:
Hledala telefon, našla články. Po letech se nevidomé spolužačky opět slyšely. Nepotkaly se dlouhých třicet let. Až minulý týden zazvonil nevidomé Ladislavě Svobodové z Tábora telefon. Jaké bylo její překvapení, když se z aparátu ozval hlas, který neslyšela od základní školy. Ke kontaktu pomohly i články Deníku.

STŘEDA
Táborsko: zkoušky na střední školy nebudou:
Školy budou přijímat podle prospěchu. Jen na osmileté gymnázium bude třeba zkoušky. Už jen necelý týden zbývá pro podání přihlášek na střední školy. I letos bude hlavním kritériem pro přijetí prospěch. Na Táborsku budou muset dělat zkoušku pouze uchazeči o obor osmileté gymnázium. Gymnázium Pierra de Coubertina vyhlásilo zkoušky pouze pro zájemce o studium na osmiletém gymnáziu. Táborské soukromé gymnázium pak podrobí zkoušce jen ty uchazeče, jejichž průměr je horší než 1,8.

ČTVRTEK
Mrtvý divočák počkal do pondělí:

Na přikrytou mrtvolu u řeky upozornil Deník všímavý občan. Nelíbilo se mu, že uhynulý divočák zůstal na místě nálezu od soboty až do pondělí.¨ K mrtvému divokému praseti v prostoru jezu na Lužnici v Lužnické ulici vyjížděli strážníci v sobotu před polednem. S potřebnou technikou ho přijeli vytáhnout hasiči. Vzápětí nastala nerudovská otázka „kam s ním“?

PÁTEK
Hokejisté: nálada je u ledu:
Neměli by dostat už ani korunu. Město by pro záchranu HC Tábor mělo udělat maximum. Tak rozdílné jsou názory lidí v Táboře. Ani radní nemají na tuto záležitost jasnou odpověď. Petici táborských fanoušků hokeje s 1262 podpisy sice přijali, ale v odpovědi jim vzkázali, že nespadá do jejich kompetence. Horký brambor tedy převezmou zastupitelé. Ti o budoucnosti klubu budou jednat 21. března.

SOBOTA
Nezletilci tvrdí, že napít jim dal známý
Při kontrole byla v klubu v centru města zjištěna partička tří velmi mladě vyhlížejících slečen, které přímo z lahve napájela jejich plnoletá kamarádka. U dívek ve věku třináct, čtrnáct a patnáct let byly provedeny dechové zkoušky na alkohol s pozitivními výsledky testů od 0,8 do 1,4 promile.

Alena Řezáčová