PONDĚLÍ
Živnostnice bude sbírat pro Aniku

Žádný milodar by si od ní maminka Aniky Rypáčkové nevzala. Tím si byla Ivana Kovaříková jistá. Proto se rozhodla, že své bývalé kolegyni pomůže jinak. Ve své provozovně umístí kasičku na příspěvky pro její postiženou dceru. Peníze potom předá při hlavním večeru benefiční akce Velikonoce s Jesusem, jejíž jednou z tváří je právě malá Anika.
Deník: Zvedněte ruku, kdo si myslíte, že ta živnostnice nečiní dobře. Jsem si jistá, že se žádná objeví. Kdo by si nevážil takové nezištnosti a člověčenství.

ÚTERÝ
Mezi lůžka se v Táboře vrací klid

V pátek se do ředitelny táborské nemocnice nesly jen signály, ale v pondělí už se stávaly skutečností: první lékaři stáhli svou výpověď.
„Máme staženy první čtyři výpovědi a další lékaři již mají domluvené termíny, kdy sem přijdou. Zároveň stahují i výpovědi z dohod o pracovní činnosti,“ potvrdil ředitel nemocnice Ivo Houška. To je dohoda, v níž se lékaři upisují ke službám navíc. Až do poloviny měsíčního úvazku.
Deník: Doktoři děkuji, že jste zůstali. V průběhu dalších dnů se totiž na svá pracoviště „vrátili“ i další. Nemám sice v lásce nátlakové akce, ale lékaře, učitele, mašinfíry nebo pošťáky chápu. Mají málo, chtějí přidat. Jen mi trochu vadí, že nás ostatních, kteří nejsme placeni ze státní kasy, ale pouze ji naplňujeme, se nikdo nezeptá. Být premiérem, vyhlásila bych referendum. Bič upletený z dluhů a korupce totiž dopadá i na naše záda.

STŘEDA
Za všechny léky vám pojišťovna peníze nevrátí

Ačkoli v lékárnách za léky utratíte tisíce, stanovený roční limit nemusíte překročit. Čtyřiasedmdesátiletá Anna Ťoupalová z Tábora utratí za léky měsíčně okolo tisíce korun. Za rok 2010 tak překročila ochranný roční limit, který je pro pojištěnce starší 65 let 2500 korun. Od zdravotní pojišťovny dostala vyúčtování a přeplatek 1300 korun. Jiní třeba ani korunu. V čase, kdy pojišťovny rozesílají vyúčtování za poslední čtvrtletí roku 2010, je třeba připomenout, že ne všechny doplatky za léky a regulační poplatky za ošetření se do limitu započítávají.
Deník: I tady platí heslo, že sleva není zadarmo. Je proto třeba sledovat, jaký lék vám doktor předepisuje.

ČTVRTEK
Kdo mohl, z domů utekl

Ani v únoru neproběhly ze strany firmy AMRA platby za zálohy na teplo v dohodnutém termínu. Nad obyvateli pěti panelových domů na sídlišti U Zastávky, které firmě patří, tak stále visí hrozba zastavení přísunu tepla. Podle zástupce AMRY prý došlo jen k administrativní chybě.
Deník: Jestliže mám v ústech velké sousto, které nemohu spolknout, asi nebudu přikusovat další. AMRA se ale evidentně chce udusit. Jenže spolu s ní se udusí i nevinní lidé, kteří si ničeho ani nezobli.

PÁTEK
Soběslav: 3D zatím jen na březen

Nové kino funguje teprve rok a již nabízí další novinku. Dokonce takovou, kterou nemá žádné kino v okrese. Špičkovou digitální technologii k projekci získalo před dvěma týdny, a zapsalo se tak na 163. příčku digitálních kinosálů v republice. To zařízení umožnilo půjčit si systém pro 3D projekci. Diváci první film viděli v pátek, další mají šanci ale jen v březnu. Pouze na takovou dobu je teď systém půjčený.
Deník: Zatímco Tábor přešlapuje na místě, Soběslav koná. Je ale pravda, že všichni nemohou mít všechno. Ostatně takový výlet do Soběslavi není k zahození.

SOBOTA
Neplatí. Lidé už mají strach

Pondělní pravé poledne vše rozhodne. Do této doby jsou Veselské služby ochotny čekat na peníze za teplo dodávané do pěti panelových domů veselského sídliště U Zastávky. Pak půjde do tuhého. Doslova. Firma AMRA opět nedodržela termín splatnosti a nájemníkům už od úterý hrozí, že budou bez tepla a teplé vody. Věc už na základě trestního oznámení na jednatele firmy řeší také policie.
Deník: Ve sporu jedné firmy, která dluží peníze, a firmy druhé, která dodává teplo, hrají nájemníci jen roli rukojmích. Problémy se opakují každý měsíc už od loňského podzimu. Přesto zástupce firmy AMRA stále tvrdí, že se není čeho bát. To má opravdu tak hroší kůži?