PONDĚLÍ
Tábor zvýší zálohy za teplo
Jsou nájemníci, kterým vyhovuje po vyúčtování spotřeby tepelné energie raději doplatit, než inkasovat příjemný přeplatek. Jenže Bytesu takové počínání působí během roku nemalý problém, který mu pak pomáhá řešit město. Radní se proto dohodli, že je třeba přijmout opatření, které by do problému s úhradou enegie nevtahovalo městskou kasu. Zálohy bude muset Bytes navýšit.
Deník: Pro někoho je lepší, když si připlatí a přeplatek po ročním zúčtování je pokaždé příjemnou vzpruhou rodinného rozpočtu. Pro mnoho jiných se ale tento systém nevyplatí. Přeplatek se jim započítá do příjmů a přijdou tak o sociální dávky třeba i na celý rok. V tomto případě platí, že méně je někdy více.


ÚTERÝ
Nájemníkům vadí kouř na chodbách
Nájemníkům – nekuřákům došla trpělivost. Vadí jim cigaretový dým na chodbách domu a hlavně ve výtahu, proto už si stěžovali. Kouření ve společných prostorách se neslučuje s domovním řádem ani s vyhláškou města a v krajním případě může dojít až na výpověď z bytu.
Deník: I tolerance má své meze. Obzvlášť když jde o zdraví. Kuřáci, aby si nezamořovali svůj byteček, chodí kouřit na chodbu a otravují tak vzduch ostatním. Tam, kde nestačí domluva, musí přijít na řadu zákon. A ten začíná být ke kuřákům naštěstí tvrdší.

STŘEDA
Sloučení škol petice odsoudila
Školu nedáme, shodují se svorně rodiče žáků obchodní akademie, její pedagogové i vedení. Na světě už je petice, dopis o jednání radní Jany Krejsové chtějí zástupci školské rady a SRPDŠ odeslat předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi i předsedovi krajské organizace strany. Námět na odvolání Krejsové pak pošlou všem krajským zatupitelům.
Deník: Není se čemu divit. Rodiče za své potomky vždycky bojují. A tady je v sázce jejich budoucnost. Tolik subjektivita zúčastněných. Ale i objektivně se jeví jako naprostý nesmysl slučovat ekonomku se zemědělkou. Dopustit, aby zanikla škola, která za posledních devět let nepřišla téměř o jediného žáka a řadí se k těm prestižním. Zdá se, že radní Krejsová tentokrát kousla do hodně kyselého jablka.

ČTVRTEK
Podmínky projednají za dveřmi
Prodej 439 bytů na bechyňském sídlišti Na Libuši je na spadnutí. Zastupitelé souhlasili. Už nechali na byty udělat znalecký odhad. Ten je však mnohonásobně vyšší, než za kolik se prodávaly v Bechyni byty v první vlně provatizace.
Deník: Je to otázka nabídky a poptávky. Ten, kdo nabízí, určuje cenu, ten, kdo kupuje, ji buď akceptuje, nebo nikoli. V době krize má ale každý hluboko do kapsy. A že by se cena nemovitostí od roku 2002 tolik zvýšila?

PÁTEK
Nájemníci ve Veselí nemají vyhráno
Pět minut po dvanácté uhradila firma vlastnící pět panelových domů ve Veselí nad Lužnicí lednovou zálohu za teplo. Vyhráno ale ještě není. Ke konci měsíce skončí platnost staré smlouvy a nová ještě podepsaná není. V únoru hrozí nájemníkům opět zima v bytě. Na jednatele firmy už je podáno trestní oznámení, další nejspíš budou následovat.
Deník: Je vidět, že do problémů se může dostat i bezúhonný člověk, který všechno a včas řádně zaplatí. Stačí, aby s jeho penězi kdosi nezodpovědně disponoval, jako v případě firmy Amra. Tomu už se ale říká zpronevěra a z té se společnost se sídlem v Praze bude muset zodpovídat. To ale nemění nic na tom, že zatím se nájemníci musí každý měsíc bát, jestli jim nezamrzne voda v lavoru.

SOBOTA
Reklamaci na šperk neuznali
Svůj dárek ke třicetinám si Kateřina Šedivá z Tábora moc dlouho neužila. Z náušnic s komponenty Swarowski vypadalo během pár týdnů rovných dvaadvacet kamenů. Distributor reklamaci ale neuznal. Prý přišly do kontaktu s vodou.
Deník: Někdy má člověk pocit, že zákon chrání spíš nepoctivé prodejce a na zákazníky pozapomíná. Copak musíme být pořád ve střehu? Budeme si muset kupovat věci jenom do vitríny? Běda, když je budeme používat. Mohlo by totiž dojít k poškození nevhodným zacházením.