Začátek týdne nezahájí vesele. Policisté by měli zveřejnit více informací v případu matky z Táborska, která zavraždila své novorozené dítě. A k soudu se dnes a zítra dostane případ zavražděné barmanky v Táboře, kterou vrah ubodal před očima jejího dítěte.

Dokumenty, filmovou mystifikaci, připomínku filmu Vesničko má středisková, koncert Ivana Hlase či představení Jaroslava Duška. To vše a mnoho dalšího přinese Ekofilm, 37. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví, který dnes začíná v českobudějovickém kině Kotva a skončí v neděli v Českém Krumlově. Z osobností přijedou Květa Fialová, Dan Bárta, Jiří Menzel či Rudolf Hrušínský mladší.

Jindřichův Hradec se po roce účastní soutěže v plavání měst. Ve středu od 6 do 20 hodin může každý strávit v bazénu hodinu zdarma. Podmínkou je, že čtyřikrát přeplave na délku bazén, což je 100 metrů.

Ve středu od 16 hodin budou táborští občané v sále Střelnice hledat deset TOP problémů Tábora, kterými se pak radnice bude zabývat.
Ve čtvrtek oslaví písecká nemocnice 100 let od založení. Odhalena bude socha zakladatele, primáře Václava Šťastného. Představena bude kniha Nemocnice v Písku stoletá od ředitele muzea Jiřího Práška. Program začíná ve 14 hodin v kulturním domě.

Čtvrteční podvečer bude v Táboře příležitostí pomoci starým a handicapovaným psům a kočkám. V divadle se bude od 19.30 hodin konat 10. ročník charitativního koncertu, který pořádá Táborská ochrana zvířat.

V Mahouši u Netolic se o víkendu sejdou příznivci starých traktorů. V sobotu od 12. hodiny je naplánované tradiční setkání na mahoušském poli. Návštěvníci se kromě výstavy, která je naláká na zemědělskou techniku, mohou těšit na ukázku dobové orby. Chybět nebude hudební doprovod a stánky.

V sobotu osmého října odstartuje z Vyššího Brodu Krumlovský vodácký maraton. Pořadatelé odhadují asi tisícovku účastníků, kteří se do Českého Krumlova sjedou z více než desítky států. V závodě pořadatelé vypsali 23 lodních kategorií pro dospělé účastníky a pět kategorií pro žákovské klání. Novinkou je start devítimístných kánoí a takzvaných Paddle-boardů, tedy surfových prken, na kterých závodník pádluje ve stoje. Hromadný start všech lodí je v jedenáct hodin a startuje se tradičně z vyšebrodského kempu Pod hrází.

V Buzicích u Blatné se v sobotu 8. října koná již 13. ročník slavností Hubertova jízda 2011. Hostem letošního ročníku bude herec a koňař Václav Vydra. Zahájení je v 10 hodin přípitkem a označením jezdců. Start bude v 11 hodin. Ve 13.30 hodin je připravena ukázka jízdy na koních Václavem Vydrou. Po celý den je bohatý program pro dospělé i děti.