Velikonoční týden na Českokrumlovsku odstartovali dnes v 10 hodin na náměstí v Kaplici staročeským jarmarkem s bohatým doprovodným programem, v němž vystoupí dětské pěvecké sbory z jižních Čech.
 V Knize ukryté… je název výstavy, kterou otevře ve středu Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou. Představí díla žáků z 55 jihočeských škol. Potrvá do konce dubna.
Cunkov na Táborsku ve středu přijme návštěvu z Haiti. Dva muži z humanitární organizace Adra se přijedou podívat na chov huculů. Oba Haiťané spolupracují na projektu Adry, zaměřeného na podporu zemědělství na Haiti, které poškodilo zemětřesení v roce 2010.
 Ve středu táborská nemocnice oficiálně představí výsledek sponzorského daru, kterým je kardiologický přístroj pro malé pacienty.
 Ve středu navštíví po roce Jindřichův Hradec jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých režisérů Zdeněk Troška. V jindřichohradeckém kulturním centru Jitka bude od 19.30 hodin vyprávět divákům své veselé historky z natáčení.
 Ve čtvrtek bude jasno, kdo vyhrál letošní přehlídku amatérských divadel Štít a Štítek Prachatice 2012. Po vyhlášení vítězů se na pódiu představí nesoutěžní představení 3x Cami v podání strakonického spolku Centrální zádrhel. Ve čtvrtek navštíví Mark Geary, jeden z nejvýznamnějších irských písničkářů, Hudební sklepy v Galerii M v Milevsku. 

V pátek by si milovníci umění neměli nechat ujít nové výstavy v Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově nazvané Humor v umění. Své dílo zde představí například britský karikaturista Gerald Scarfe, rakouský umělec Josef Florian Krich᠆baum olejomalby a kreslíře Vladimíra Jiránka a Jiřího Slívu znají snad všichni.
Wellness Hotel Frymburk připravil na pátek až pondělí akci Víkend s módou. Chybět nebude módní přehlídka, setkání s vizážistkou a ukázky modeláží nehtů.
Deváté mezinárodní setkání harmonikářů se v sobotu koná v píseckém kulturním domě.
Zajímavou akci pořádá v sobotu odpoledne Sbor dobrovolných hasičů Čížová u rybníka Čekal ve Zlivicích. Jmenuje se Běhochod a jedná se o závod psů a jejich přátel. Účastníci na trati dlouhé více než dva a půl kilometru, jak praví název, mohou běhat i jít.
Už desátému ročníku tetovací show Tattoo Jam bude v sobotu patřit strakonický dům kultury. Na akci se již tradičně sjíždějí stovky vyznavačů tetování i zástupci renomovaných salonů. Nebude chybět ani závěrečný galavečer.
Na sobotu je připraveno přijetí oscarového filmového architekta Karla Černého, který nyní žije v Táboře a slaví 90. narozeniny. V budově matriky se v 11 hodin zapíše do pamětní knihy Tábora. Karel Černý spolupracoval s řadou režisérů, nejčastěji však s Milošem Formanem. Účast na jeho filmu Amadeus mu vynesla Oscara.
Ve stejný den, od 18.30 hodin, vyvrcholí v sále Milenia na Pražském Sídlišti charitativní akce Velikonoce s Jesusem. Rockový muzikál Jesus Christ SuperStar bude opět v podání formace Superstar Band Tábor.