Táborský krajský soud se ode dneška do středy bude věnovat smutnému příběhu mladé ženy, která po utajeném porodu v Dražicích vyhodila   své   novorozené   dítě z okna bytovky.
V úterý zahájí v městském divadle v Prachaticích letošní přehlídku amatérských divadelních souborů Štít. V následujících třech týdnech uvidí diváci celkem šest večerních představení, které bude hodnotit odborná porota. Součástí bude i menší přehlídka pohádek pro děti nazvaná Štítek. Ta začíná v neděli před hlavní přehlídkou a o vítězi rozhodují  diváci.
Na čtvrtek táborská knihovna připravila setkání se spisovatelem Janem Těsnohlídkem. Zaposlouchat se do výňatků ze sbírek Násilí bez předsudků a Rakovina budou moci zájemci od 19 hodin v kavárně Aux Café na Starém Městě.  V ten samý den zavzpomíná Sezimovo Ústí na Jaroslava Ježka. Pořad Ježkoviny, plný písniček v podání Petra Kubece, začne v sále Spektra
v 19 hodin.
Nejen krásu orchidejí budou moci od pátku obdivovat návštěvníci v českobudějovickém DK Metropol. Letošní výstava orchidejí se ponese v duchu jejich lovce Benedikta Roezla, který se v 19. století vydával za sběrem exotických rostlin na americký kontinent. Výstava bude otevřena až do 1. dubna denně od 9 do 18 hodin.

Ve čtvrtek bude jednat rada města Písku. Na programu je mimo jiné schvalování příspěvků z kapitoly Záštita starosty. V návrhu starosta Ondřej Veselý doporučuje schválit například sedm tisíc korun na výstavu malíře Dalibora Říhánka. Rada také projedná vyhlášení nového výběrového řízení na audit Domovní a bytové správy Písek. Předchozí pokus skončil neúspěchem.
Sobota na Táborsku bude patřit charitě. Podpořit sobě᠆slavskou Rolničku můžete přijít na její bazárek, který se na náměstí Republiky koná od 8.30 do 12 hodin.
V sobotu se v Domě dětí a mládeže v Jindřichově Hradci od 9 do 15 uskuteční soutěž mladých modelářů do 18 let s názvem JUNIOR KIT 2012 a výstava modelů letadel, lodí, aut a vojenské techniky. Výstava otevřena od 9 do 15 hodin.
U mohyly Jana Žižky v Sudoměři na Strakonicku se v neděli koná Setkání se slavnou historií. Akce má připomenout, že uplynulo 692 let od slavné bitvy, ve které husité roku 1420 porazili nepřátelské vojsko. Začátek je v 10 hodin.