Českobudějovičtí dnes od 15 hodin v konferenčním sále hotelu Clarion projednají změnu územního plánu města. Současný územní plán schválilo zastupitelstvo v roce 2000 v souladu s tehdy platným stavebním zákonem. Podle nového stavebního zákona je ale možné základní rozvojový dokument města upravit na základě požadavků aktuálních právních předpisů. Pokud by se tak nestalo do konce roku 2020, přestal by územní plán platit.

V pondělí v 15 hodin ke společnému stolu zasednou táborští zastupitelé, aby mimo jiné projednali analýzu jízdného v MHD pro děti ve věku od 6 do 15 let. Schvalovat budou také letošního držitele Ceny města Tábora a závěrečný účet města, který hovoří o úspoře 79 milionů. Na programu mají i žádosti o dotace pro římskokatolickou farnost.

V Třeboni se od středy koná akce Týden pro hospic, kterou pořádá Hospicová péče svatého Kleofáše Třeboň. Na programu jsou přednášky, benefiční divadelní představení i koncerty a mše.

Ve středu od 17 hodin se soběslavský kulturní dům zaposlouchá do přednášky Leoše Nikrmajera z Jihočeského muzea, který přiblíží atmosféru konce II. světové války v jižních Čechách. Přednáška dostala název Staré i nové zvěsti a je věnována 70. výročí osvobození od fašismu.

Od pátku do neděle patří Písek akci Cipískoviště, která zahajuje turistickou sezonu. Na náplavce u Kamenného mostu mohou návštěvníci obdivovat sochy z Písku na motivy husitství. Právě to je tématem akce. Program nabízí koncerty, dílny či divadlo.

Oblíbené závody dračích lodí zahájí v sobotu od 10 hodin letní turistickou sezonu na Lipensku. Závodit může každý, kdo udrží v ruce pádlo a nevadí mu voda. Vše doprovodí bohatý program v kempu Modřín pro děti i dospělé.

V sobotu se lidé vydají na trasy 50. ročníku pochodu Praha Prčice. V Táboře je sraz na autobusovém nádraží v 7.30 hodin, v Mladé Vožici o patnáct minut dřív.