Seznámí se také s vývojem v oblasti tepelného hospodářství mezi Bytesem a Teplárnou Tábor, kdy dva spoluvlastníci teplárny nenašli shodu, kdo má co provozovat.

Do Českého Krumlova přijede v týdnu nově vybraný architekt města Ondřej Busta. Deník s ním má předjednaný rozhovor. Architekt nastupuje po desetileté absenci této funkce ve městě a jsou do něj vkládány obrovské naděje. Město chystá rozvoj individuální výstavby i některé rekonstrukce a chce, aby měl místní urbanismus určitý styl a rukopis.

Středa nabízí možnost podpořit soběslavskou Rolničku, která poskytuje služby lidem i dětem s postižením. V její prospěch se v táborském Mufíku ve Špitálské ulici v době od 16.30 do 18 hodin uskuteční burza šperků.

Setkání s občany na téma zahájení stavby severního dopravního půloblouku ve Strakonicích se uskuteční ve čtvrtek od 16 hodin v Kulturním domě Strakonice. Zúčastní se ho zástupci města a investora – Ředitelství silnic a dálnic.

Zájemci o detektivní příběhy mohou přijít ve čtvrtek do prodejny Elimu v Janáčkově ulici v Písku. V 16 hodin zde začne křest nové knihy Ladislava Berana nazvané Hříšní lidé města Písku. Křest je spojený s autogramiádou.

V Komařicích na Českobudějovicku usilují o pořízení nového zvonu do věže místního zámku a nezisková organizace pořádá sbírku na jeho výrobu. V pátek zavítá do obce zvonař, aby si udělal představu o jeho podobě.

V sobotu bude v Zemském hřebčinci v Písku jarní přehlídka plemenných koní. Začátek je v 11 hodin a návštěvníkům bude mimo jiné umožněna prohlídka stájí a také výstava o bohaté historii Zemského hřebčince – národní kulturní památky. V programu jarní přehlídky zájemci uvidí mimo jiné předvedení plemeníků na ruce, skákání hřebců pod sedlem a závěr bude patřit oblastnímu kolu skoku ve volnosti čtyřletých klisen.

Milovníci vína si v sobotu užijí v Táboře. V hotelu Palcát se v rámci dalšího ročníku táborského festivalu vína uskuteční první velká ochutnávka „Cesta kolem světa". Otevřeno bude od 13 do 22 hodin.

V neděli se ve Slavonicích uskuteční už třetí Úplňkový výšlap. Sraz zájemců o večerní procházku je v 18.15 hodin u slavonické hasičárny. Důležité je označit se reflexními prvky, s sebou je možné vzít hole na nordic walking. (zprav)