Více než třicet milionů korun vyžaduje rekonstrukce úpravny vody, která zásobuje druhé největší město Prachaticka Vimperk. Provozovatelům se ji sice daří udržovat v předepsaných parametrech, nicméně rekonstrukce je nezbytná. Rozhodnout o ní by měli vimperští zastupitelé dnes.

Dnes začne v Českých Budějovicích strojové čištění ulic, které potrvá do 18. června. Čištění bude probíhat každý den od 7 do 16 hodin. Auta se nebudou odtahovat, ale vedení města apeluje na řidiče, aby nenechávali vozidla v ulicích označených přenosnými dopravními značkami.

Táborsko v tomto týdnu očekává návštěvu více než dvou stovek odborníků 
v oboru strojírenství. V Kovosvitu Sezimovo Ústí budou jednat od úterý do čtvrtka a přijede sem i první náměstek ministra průmyslu Ruské federace Gleb Nikitin, který je odpovědný za oblast ruského strojírenství. S vedením závodu bude hovořit o podpoře společného podniku MTE KOVOSVIT MAS.

Ve Strakonicích se od středy do pátku již pojedenácté uskuteční Mezinárodní festival zdravotně postižených hudebníků SALVE CARITAS SALVE VITA. Kromě účinkujících z České republiky se ho zúčastní také hudebníci ze Slovenska a Bulharska. Zhruba 200 hudebníků vystoupí nejen ve Strakonicích, ale i ve Vodňanech, Blatné, Volyni, Horažďovicích a také v Katovicích.

Více než čtyřicet historiků ze tří zemí se ve středu a ve čtvrtek zúčastní mezinárodní konference Rok 1953 v Československu. Na půdě Státního okresního archivu v Českých Budějovicích připomenou peněžní reformu nebo úmrtí J. V. Stalina a Klementa Gottwalda.

VI. ročník čištění řeky Otavy v úseku Střelské Hoštice – Strakonice – Sudoměř se uskuteční v sobotu. Dobrovolníci se mohou hlásit ještě dnes na e-mail: michaela.zabranska@mu-st.cz nebo na následujících tel. číslech: 383 700 847 a 724 848 538. Organizátoři poskytnou lodě 
i s vybavením, rukavice a pytle na odpadky. Sraz je v 8 hodin na parkovišti pod areálem Hvězda ve Strakonicích.

Vyznavači vůně benzínu 
a rychlých kol si přijdou na své při tradiční automoto burze, která se bude v sobotu konat 
v Horní Radouni. Nakupovat 
i prodávat je možné už od 7 hodin ráno.

V neděli se do Písku sjedou nejlepší čeští sportovní dřevorubci. Uskuteční se tu kvalifikační závody na mistrovství republiky, jichž se zúčastní i úřadující vicemistr světa Martin Komárek. Timbersports začne ve 12 hodin na Velkém náměstí.

Zlatá Koruna si letos připomíná 750 let existence obce řadou kulturních akcí, které 
v neděli odstartuje Slavnost 
k 750. výročí založení zlatokorunského kláštera. V sobotu v 15 hodin jí bude předcházet zasazení lípy u kapličky v Plešovicích.